ŽIVOT V DUBAJI: JEŽÍŠEK PŘILETĚL DŘÍV

Štědrý den tu bude sice až za pár dní, ale u nás v Dubaji už Ježíšek byl. Patříme totiž mezi ty rodiny, kde se až tak moc nehraje na všední dny, víkendy nebo svátky. V podstatě se náš život momentálně točí hlavně okolo manželovy práce. To, kdy bude nebo nebude mít volno, je pro naší rodinu alfa a omega.

A stejně je to i tyhle Vánoce. Pokud patříte mezi starší a pokročilé (ehm, jako já), určitě si pamatujete na černobílý (!!) seriál Taková normální rodinka, kde v jednom díle slavili Vánoce už v létě, protože Eduard Cupák alias Péťa jel na montáž na Kubu. Bohdalka v roli sousedky z toho byla chudák úplně vedle. No, tak dost podobně to máme i u nás. Je to každý rok vždycky loterie, kdy, kde a jak Vánoce oslavíme. Nejednou se stalo, že jsme mysleli do poslední chvíle, že Vánoce strávíme v Dubaji, ale nakonec všechno bylo jinak, takže jsme letěli domů do Čech, vezouc všechny dárky s sebou, abysme je pak po Vánocích opět táhli zpátky (tentokrát už rozbaleným stavu). Dost často se taky stává, že se přesně o Štědrý den přesouváme z Dubaje do Prahy. O Silvestru ani nemluvě. Myslím, že za těch pár let v Dubaji jsem o Silvestra letěla nejmíň dvakrát. Jednou jsem dokonce z letadla viděla dubajský ohňostroj, protože letadlo přistávalo chvíli po půlnoci. Vlastně mě tohle naše vánoční harcování už nijak nepřekvapuje a za ty roky jsem si tak nějak zvykla.

Ostatně, nejsme sami, kdo děláme během Vánoc takovýhle harakiri. Ve čtvrti, kde bydlíme, to má tak spousta lidí, protože stejně jako my, jsou i oni v Dubaji jen přistěhovalci a během Vánoc většinou lítají domů navštívit rodiny. Takže narozdíl od Bohdalky v již zmiňovaným seriálu, moje sousedy ani moc nepřekvapilo, když jsem jim řekla, že my letos budeme mít Štědrý den už devatenáctýho prosince, protože čtyřiadvacátýho se přesouváme domů do Čech a tentokrát nemíníme všechny dárky tahat tam a zpátky.

Takže ano, my už máme náš Štědrý večer za sebou. Ačkoliv bylo tady v Dubaji devatenáctýho prosince slunečno a dvacetsedm stupňů, už od rána jsem se snažila navodit jak takž vánoční atmosféru, takže jsem neustále napomínala děti, aby nedělaly bordel, protože už máme naklizeno, hrála jsem vánoční koledy a vůbec jsem připomínala, že “dneska přece přiletí ten Ježíšek!” K večeři nechyběl bramborový salát a vepřový řízky a taky sváteční oblečení. Zvoneček jsme tradičně nemohli nikde najít, takže posloužila jakási zvonící aplikace na mobilu. Všechno se povedlo, večer nakonec vánoční atmosféru měl, dětem zářily oči a já jsem si oddychla, že nám do toho našeho Štědrýho dne nevlezla sousedka, dovoz pizzy nebo paní na žehlení. Devatenáctýho prosince večer tady byl totiž úplně normální všední den. Pro nás to byl ale důležitý kousek života naší rodiny.

A co vy, taky patříte do kategorie “Taková normální rodinka”?:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *