ŽIVOT V DUBAJI: POUŠŤ JE TAKY PŘÍRODA

Jedna z častých otázek, kterou dostávám od známých lidí doma v Čechách, je, jestli mi v Dubaji nechybí příroda. A já si vždycky říkám: “A poušť snad není příroda?”

Jo, vím jak to lidi myslí. Oni myslí tu naší českou přírodu. Lesy, louky a zeleň obecně… Tak jasně, že to tady v Dubaji nemáme a tak nějak mi to asi i chybí, ale tenhle nekonečnej písek má taky svoje kouzlo.

Do pouště jezdíme už od našich dubajských začátků a jsou to naše nejoblíbenější výlety. Vlastně úplně prvně jsme byli v poušti pro písek do synova pískoviště.

Když jsme se nastěhovali, kupovali jsme mu tady v jednom hračkářství plastové pískoviště na dvorek a pan prodavač nám nabízel, jestli si do něj chceme koupit i pytle s pískem. Můj muž se začal smát a říkal: “Kupovat v Dubaji písek??!!

Rozhodli jsme se, že zajedeme za Dubaj nabrat trochu písku do pískoviště a při tý příležitosti jsme propadli kouzlu pouště.

Vlastně člověk je z Čech zvyklej mít všude kolem silnic zeleň. Ale tady, jakmile vyjedete z Dubaje, vidíte všude jen písek, vyprahlou krajinu a sem tam nějakej keřík. Dneska mi to přijde normální, už jsem si na to zvykla, ale po přestěhování sem to byl celkem šok.

Buřty v poušti

Ani nevím, kdy přesně jsme s tímhle nápadem začali, ale hrdě prohlašuju, že “buřty v poušti”jsou specialita naší rodiny.

Nevím, jestli někdo z Čechů a Slováků, který taky žijou v Emirátech jako my, jezdí do pouště opékat buřty. Na výlety do pouště tu samozřejmě jezdí i ostatní, ale jestlipak si s sebou taky vozí český špekáčky, plnotučnou hořčici a chléb Šumava?:)

Obvykle na buřty do pouště vyrážíme buď sami s dětma nebo i s návštěvama, který k nám do Dubaje přijedou. A všem se tenhle zážitek vždycky neskutečně líbí.

V Dubaji všechny super zážitky stojí dost často spoustu peněz. Tohle je v podstatě zadarmo, a přesto k nezaplacení. Snažíme se děti brát do přírody, a to, že není zelená, přece nevadí. I poušť je příroda.

To ticho, jen duny s přesýpajícím se pískem, praskání ohně a západ slunce. Teda, počkat! To ticho vlastně škrtám, protože nám ho většinou narušujou naše děti, který piští a dovádí v dunách. A právě ty tohle pouštní dobrodružství milujou nejvíc.

Do pouště v jakémkoliv stavu – v jinym, i v tom kojícím.:)

Jedno vím určitě. Až se jednou vrátíme z Dubaje domů do Čech, tyhle pouštní výlety nám budou všem chybět…

 

3 Comments

  • Janka Bianka napsal:

    Máš pravdu treba sa prispôsobiť a brať tú prírodu, ktorá je v danej krajine. Inak fakt kupovať si v Dubaji piesok no ten predavač si to asi úplne nepremyslel alebo sa domnieval, že vám to nedôjde. Opekačky milujem, ale opekať v horúcom počasí si predstaviť neviem, hlavne takto v púšti. Avšak možno je to celkom normálne len som to ešte nezažila.

  • Doporučení na poušť napsal:

    Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda byste mi mohla dát nějaký tip na poušť v Dubaji, která bude bez turistů a bez nechtěného výhledu? Ráda bych zažila právě tu pravou přírodu, všude jen poušť a nikde nikdo a nic. Moc děkuji. Eva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *