ŽIVOT V DUBAJI: 37°C

Za pár dní je tu půlka května. Po nezvykle dlouhém příjemném počasí, které tu bylo celý duben (což je opravdu rarita), přišlo skokové oteplení a typické dubajské vedro. Dnešní předpověď hlásí 37°C. Byla tu moje kamarádka, která žije už dlouho v Anglii a divila se, jak se v tomhle horkém počasí dá vůbec fungovat, a jestli se na takové vedro dá zvyknout.

No, asi takhle… Žít se v tom samozřejmě dá, ale to neznamená, že bysme v pravý poledne chodili s dětma po procházkách. Víkendy jsme od rána do večera v bazénu nebo v moři. Během týdne jsou děti dopoledne ve škole a odpoledne trávíme doma různými aktivitami (nebo spíš pasivitami.:)). Se západem slunce hřiště u našeho domu ožívá, děti vybíhají ven, protože je přece už “jenom” 32 stupňů.

Ale těmi sedmatřiceti stupni to zdaleka nekončí. S příchodem léta teploty vyšplhají (hodně) přes čtyřicítku a to už se venku nedá opravdu nic… Takže si tohle teplíčko a koupací období snažíme užívat. Vždyť spousta lidí sem kvůli němu přilétá a platí za něj nehorázný peníze, že jo…:)

Co se týká módy, v tomhle počasí nejraději nosím pohodlné bavlněné propínací šaty. Mám ráda jejich univerzálnost – na denní pobíhání k nim přidám pantofle, na večeři ve městě potom podpatky. Tyhle šaty jsem si přivezla z Čech z maminčina obchodu. Kdo její obchod znáte, zajeďte se tam mrknout. Maminka mě denně na Whatsappu “bombarduje” fotkami nového zboží. (Ne, nevadí, mami.:-D) Nových šatů má momentálně mraky a jak vidíte, udělají mi parádu i tady v Dubaji.:)

šaty/Módní mix, ostatní/moje starší kousky

foto/Michael Kruger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *