VÁZY V MRAMOROVÉM DEKORU – DÍLO TALENTOVANÉ ČESKÉ DESIGNÉRKY

Jméno Veronika Švábeníková mi až donedávna nic neříkalo. Až na mě jednou při brouzdání internetem (Byl to, tuším, Facebook, jak jinak…:)) vykoukla fotka tady těch nádherných váz v mramorovém dekoru. Musím říct, že to byla láska na první pohled. Hned jsem zuřivě klikala a snažila se zjistit, odkud tyhle originální vázy pochází, a jestli jsou někde k dostání.

Zjistila jsem, že jsou dílem “zlatých českých ručiček” právě zmiňované Veroniky Švábeníkové, absolventky pražské UMPRUM. A protože mám slabost pro krásnou keramiku, říkala jsem si, že vám je ukážu i u mě na blogu.

Designérka o kolekci mramorových váz říká:

“Kolekce váz Mramor je výsledkem dlouhého vývoje mého zkoumání dekoru jako takového, hledáním jeho hranic a jejich možného překračování. Mramorový dekor je originální způsob, jak dekorovat keramiku a vznikl řadou pokusů, důkladným zkoumáním materiálu a experimentováním s jednotlivými technologickými metodami. Při procesu hraje velkou roli i náhoda. Každý dekor je tedy neopakovatelný a váza je originálem. Můžete si být jisti, že nikdy nenarazíte na zcela stejnou a vaše váza je unikátní.”

Sama nevím, kterou bych si vybrala. Všechny jsou nádherné!

Co na ně říkáte vy?

Vázy můžete koupit buď přímo v ateliéru autorky – víc informací ZDE nebo například v Debut Gallery.

foto/archiv Veroniky Švábeníkové

A tyhle krystalické vázy jste už viděli? Podívejte se TADY.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *