TOP 15 BAREV PRO PODZIM/ZIMU 2018

Hezké pondělí všem!

Včera byl oficiálně první podzimní den a jak tak koukám na zprávy od vás z domova, počasí tomu i odpovídá. A protože, jak víte, můj blog je zaměřený hlavně na módu, představím vám dnes barvy, které se budou během letošní podzimní a zimní sezony nejvíc nosit.

Jak už možná víte, výběr těch “nej” barev pro každou sezonu dává dohromady Institut Pantone na základě newyorského týdne módy. Barvy, které se v návrhářských kolekcích během “fashion weeku” objeví nejčastěji, potom umístí do vzorníku TOP barev pro danou sezonu. A pro vás to znamená to, že tyhle barvy se promítnou i do nových podzimních kolekcí módních domů. Takže je po obchodech určitě uvidíte.

Jaké barvy to letos budou?

Red Pear

“Červená hruška”, jak zní anglický název, je velmi podzimní, sytá, zajímavá a dekadentně laděná barva. Hlásím, že patří mezi moje favority.

Valiant Poppy

Valiant poppy, nebo-li “mocný mák” je nádherná sytá barva vlčího máku. Skvěle se kombinuje třeba s béžovou a šedou barvou.

Nebuas Blue

“Modrá mlhovina” je pro podzimní období trošku neobvyklá, ale je nádherná. Tomu říkám nebeská modrá. Co říkáte?

Ceylon Yellow

Oblíbenou podzimní hořčicovou barvu vystřídala tentokrát žlutá v “cejlonském” odstínu. Pantone o této barvě píše, že “je někde mezi pravým odstínem zlata a odstínem mosazi s nazelenalými podtóny. Tahle barva je pikantní a exotická.”

Ultra Violet

Ultrafialová barva se v top barvách objevila už na jaře a drží se i další sezonu. Což je dobře, protože jsem si v tomhle odstínu pořídila na jaře svetřík a ráda bych ho ještě unosila.:) Přiznávám, že tuhle barvu každý nemusí, ale zrzkám sedí tahle barva perfektně!

Martini Olive

Název téhle barvy, myslím, nemusím překládat. Pantone o ní píše, že je to “jemná, sofistikovaná a městská zelená, která do celé palety podzim/zima 2018 přidává hloubku.”

 

Russet Orange

Jasná oranžová s červenými tóny rozzáří pochmurné podzimní dny. (Paruka rozhodně!:))

Crocus Petal

Opět jeden odstín, který je pro podzimní paletu víc než neobvyklý. Krokus je přece jarní kytička. Tím pádem je tahle barva takový svěží jarní vánek v podzimní paletě odstínů.

Limelight

Pantone o téhle pronikavě zelenožluté barvě říká, že přitáhne pozornost. To rozhodně!

Quetzal Green

Říká vám něco jméno Kvesal chocholatý? Pokud nejste ornitolog, tak asi ne. Ani mně… Kvesal je český název pro anglický “Quetzal” a je to pták, který žije v Jižní Americe a pyšní se touhle nádhernou modrozelenou barvou. No, vidíte, jsme chytřejší.:)

Tady končí paleta těch výraznějších, možná trochu neobvyklých a překvapivých barev a následuje paleta klasických tónů, které jednak můžete s výše vyjmenovanými barvami kombinovat nebo z nich vytvořit každodenní základ pro váš šatník.

Sargasso Sea

Tmavě modrá patří mezi základní barvy šatníku bez ohledu na období. Pro letošní sezonu jí Institut Pantone pojmenoval jako “Sargasové moře”.

Tofu

V podzimní a zimní sezoně nikdy nesmí chybět odstín bílé. Tentokrát je to tenhle krémový odstín v barvě tofu.

Almond Buff

Pantone tenhle mandlový odstín popisuje jako “barvu velbloudího mláděte”. Krásná, jemná a snadno kombinovatelná barva.

Quiet Gray

“Tichá šeď” je název pro další neutrální a decentní barvu. Bude vypadat skvěle na měkoučkém svetru nebo vlněném kabátu.

Meerkat

Jak byla barva “Almond Buff” přirovnaná k velbloudímu mláděti, tuhle barvu bych popsala jako barvu starého velblouda. Ale přiznávám, že barva “starý velbloud” nezní moc lichotivě.:) Proto je výraz Meerkat, česky Surikata daleko výstižnější a taky hezčí jako tohle roztomilé zvířátko.

Tady je ještě jednou přehled všech patnácti barev.

foto/pantone.com, glowsly.com

Tak které barvy se vám líbí nejvíc? Dejte mi vědět tady v komentářích.;)

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *