TOP 10 COLORS FOR SPRING/SUMMER 2017

 

Jaro začíná oficiálně ode dneška za tři týdny, takže je nejvyšší čas se na něj (z hlediska módy) připravit. Největší trendy nové jarní sezony vám tady u mě na blogu postupně představuji. Ale jak je to s barvami? A kdo vůbec určuje, které barvy budou patřit v módě do top desítky?

Jak jistě víte, dvakrát do roka se po celém světě konají Týdny módy, tzv. Fashion Weeks. Ty hlavní jsou v New Yorku, Paříži, Londýně a Miláně. No a právě na základě newyorského fashion weeku sbírá Pantone Color Institute barvy do své barevné předpovědi. To znamená barvy, které se na všech přehlídkách objevovaly nejvíce, zařadí do top desítky nadcházející sezony. Jak jednoduché, že? No a z tvorby návrhářů pak čerpají trendy další módní značky, takže se výsledně barvy objeví i v běžných módních řetězcích. Zrovna včera jsem se byla podívat tady u nás v Dubaji po obchodech a tyhle top barvy jsem opravdu viděla ve spoustě z nich. Mě konkrétně nejvíc “bere” Kale (neboli kapusta) zelená. No, říkejme jí radši khaki. Moje další nej barvy jsou Pink Yarrow (růžový řebříček), Primrose Yellow (petrklíčová žlutá) a Niagara.

Podívejte se na všechny barvy tady v galerii a dejte mi vědět, které patří mezi vaše TOP?Spring begins oficially in three weeks, so it’s the right time to prepare for it (from the viewpoint of fashion). I’ve introduced you the biggest trends of the spring season here on my blog. But how is it with the colors? And who determines which colors will be in the fashion top ten?

As you surely know, the Fashion Weeks take place twice a year all around the world. The main are in New York, Paris, London and Milan. And it’s the Pantone Color Institute, which releases those top colors based on the New York Fashion Week. That means colors which were the most seen on all the fashion catwalks during the Fashion Week, will be on the top list of the upcomming season. How simple, right? And then other fashion brands draw the new trends from the work of fashion designers, so in the end we will see those colors in the common shops. Just yesterday I went around the shops here in Dubai and I really saw those top colors in a lot of them. My no.1 color is Kale (or let’s say khaki) green. And the next are Pink Yarrow, Primrose Yellow and Niagara.

Have a look at all the TOP colors below and let me know in the comments which are your favourite?

Primrose Yellow / Petrklíčová žlutá

Pale Dogwood / Bledý dřín

Hazelnut / Lískový oříšek

Island Paradise / Ostrovní ráj

Greenery / Zeleň

Flame / Oheň

Pink Yarrow / Růžový řebříček

Niagara

Kale / Kapusta

Lapis blue / Lápisová modrá

Pictures taken from: Pantone.com, Shout.sg, Fashionisers.com

Do you know the main trend of the SS17 season? Have a look HERE!
Znáte největší trend sezony jaro/léto ’17? Podívejte se ZDE!

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *