TOHLE JE BARVA ROKU 2019

Marc Jacobs jaro/léto '19

Jak víte, před začátkem nové sezony vám vždycky přináším výběr barev, které se budou nejvíc nosit. Na barvy letošního jara je ještě kapku brzo, takže vám celou “Top desítku” ještě neprozradím. Ale je tu jedna barva, která byla vybrána jako “Top barva roku 2019”.

Pokud čtete můj blog, pak si možná pamatujete, že jsem vám představovala Pantone Color Institut, který na základě new yorského a londýnského týdne módy tenhle výběr barev určuje. Barvy, které se během přehlídek na týdnech módy objevují v návrhářských kolekcích nejvíc, potom zařadí mezi desítku barev nové sezony.

S barvou roku 2019 je to podobné, i když Pantone při výběru té “nej” barvy (kterou mimochodem vyhlašuje už 20. rokem!) nepřihlíží jen k týdnům módy, ale i k jiným faktorům. Na výběr barvy má vliv například vývoj trendů, oblast designu, zábavní průmysl, oblíbené turistické destinace, životní styl a socio-ekonomické podmínky. Vlivy mohou taky vycházet z nových technologií, materiálů a textur, které ovlivňují barvu, dále je tu určitě i vliv sociálních médií a dokonce i nadcházející sportovní události, které zachycují celosvětovou pozornost. Jak vidíte, vybrat barvu roku je hotová věda!

Jaká barva tedy bude podle Institutu Pantone tou “nej” v roce 2019?

Living Coral

Ano, správně, bude to odstín korálové. Ale důležité je i slovo “living”, které by se v tomhle smyslu dalo přeložit jako živoucí/veselá/vibrující/temperamentní.

fotky/sophierobinson.co.uk, orchidrepulbic.com, lifestyleasia.com, zzzzllee.com, nypost.com

Co na barvu letošního roku říkáte? Líbí?

1 Comment

  • Dana says:

    Chachaaa konecne budu IN :-))) pred cca 10lety jsem si koupila super teplou fleecovou mikinu na lyze presne v tyhle barve.. Pipravde se mi uplne nezdala, ale tu hraskove zelenou nemeli v my velikosti a ja prave odjizdela do Alp.. Nenosim ji casto, jen kdyz je fakt zima. Ona se mi totiz moc nehodi k me casto nosene a oblibene fialove.. No ale letos ji teda zase vytahnu a budu za hvezdu… jupiii :-))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *