TAHLE PANENKA NEMÁ JENOM STYL, ALE I BOKY! P.S. A HLAVNĚ NENÍ RŮŽOVÁ.

Když jsem se víc jak před třemi lety dozvěděla, že čekáme holčičku, byla jsem nadšená. Můj život se totiž do tý doby točil jen okolo vyloženě klučičích věcí. Syn měl tehdy popelářský, hasičský, policejní a vůbec “velmi klučičí” období, který samozřejmě trvá dodnes. Takže to, že čekáme holku, mě zahřálo u srdce a těšila jsem se na změnu.

 

Naší Aničce budou za dva týdny tři roky, takže jako každej rok (a každý Vánoce, svátek, den dětí…) řešíme, co koupit za dárek. Musím říct, že jak jsem se na tu změnu při jejím narození těšila, teď po třech letech mě to nějak přešlo.

Dělá mi totiž mnohem větší problém vybrat hračku pro dceru než pro syna. Mám pocit (aspoň tady v dubajských hračkářstvích), že pro holčičky neexistuje jiná barva než růžová. Růžový panenky, kočárky, postýlky, doplňky pro panenky, domečky pro panenky, Barbíny, úděsný poníci, růžový Lego (?!!), silniční kola, skateboardy a prostě všechno je pro ty holky vesměs RŮŽOVÝ. A taky plastový a KÝČOVÝ! Takže nákupy hraček pro naší Aničku začínají bodem č. 1 a ten je, ať to proboha není zase růžový.

Jasně, chápu to. Holčičky mají rády růžovou. Taky jsem byla holčička a taky jsem tuhle barvu měla ráda. Ale měla jsem pokojíček jak z cukrový vaty, skříň plnou růžovýho oblečení a byla jsem růžovou doslova obklopená? Nebyla. A jsem za to ráda. Život není růžovej. Život má bejt barevnej. A tak i hračky pro holčičky by měly být dostupný v jiných barvách.

Naštěstí moje dcera ani nějak neinklinuje k přeslazeným princezničkám. Je to taková malá veselá a nebojácná treperenda, taková rošťanda poťouchlice. (Ano, tohle je velmi přesný popis.:))

Ráda si hraje s panenkama a miluje miminka. Má i princeznovský šaty s korunkou, ale stejně tak si ráda hraje s bráchovýma hračkama a autíčkama. Taky miluje rakety. Do nedávna bylo její nejoblíbenější video na Youtube start rakety Discovery. To se mohla úžasem potento.. A dívala se na to donekonečna.

Takže vidina toho, že tuhle všestrannou holčičku prdnu do cukrovýho pokojíčku a obklopím jí růžovýma hračkama, z toho mi naskakuje trochu husí kůže. Neznamená to, že nemáme doma nic růžovýho. Jasně, že máme.

Ale chci, aby věděla, že jsou i jiný hezký barvy. Že i panence to bude slušet a nemusí být růžová od hlavy k patě. Prostě chci, aby ta naše holka nebyla obklopená JENOM RŮŽOVOU.

Nedávno jsem na internetu objevila tady tu krásnou panenku. Dcera je na ní ještě malá, takže momentálně není na pořadu dne, ale ta panenka mi byla hned sympatická (i když se nekření americkým úsměvem). Jednak je za ní zajímavej příběh o tom, jak vůbec tahle panenka vznikla (Její autorka si tím splnila svůj dětský sen. Jestli umíte anglicky, tak čtěte TADY) a jednak je prostě jiná než ostatní plastový růžový hrůzy z hračkářství.

Je zajímavá a k tomu nemusí mít ani blond vlasy a velký vykulený oči. Vlastně vlasy nemá žádný – má je jen namalovaný a oči má zavřený. A ty její boky! Ano, tohle jsou panečku ženský boky! Ženský přece mají boky, tak proč by je nemohla mít i panenka? No a o oblečení snad ani mluvit nemusím. To je vyloženě pohlazení po duši. Její oblečky mi připomínají oblečky na panenku, který mi kdysi dávno našila moje babička švadlena ze zbytků látek. Byly všechny nádherný, vkusný a nápaditý..

No, abych to uzavřela – mě tahle panenka vzala za srdce. Jestli vezme za nějakej čas i dceru, to nevím. Jedno je ale jistý. Tahle panenka má prostě styl. I bez růžový!!

panenky Emma (bez drdůlku) a Janka (s drdůlkem)/marbushka.com

Co si o tom myslíte? Dejte mi vědět.;)

 

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *