STYL JAKO PAŘÍŽANKA

 

V dnešní době je tolik módních stylů, že je to až k neuvěření. Moderní žena si může vybrat styl, který se jí líbí a jaký se hodí k jejímu naturelu. Můžete být rockerka, hipík, business lady, rebelka, elegantní dáma, batůžkářka, holka co módu neřeší vůbec, sporťačka. Můžete nosit dandy styl, můžete chodit oblečená v trendech od hlavy k patě nebo nosit retro á la padesátá léta. Můžete být čímkoliv chcete a styl měnit jak se vám zlíbí, třeba jenom podle nálady. Styl by ale měl být odrazem vaší osobnosti, ne jen převlekem nebo imitací.

Mně se vždycky líbil styl á la Pařížanka. Ne, že bych vyloženě toužila být Pařížankou, ale tahle móda je mi tak nějak blízká a sympatická. Možná proto, že jsem vyrostla na francouzských filmech a vždycky obdivovala ty úžasný elegantní a trochu potrhlý herečky. Nebo možná proto, že jsem z rodiny, kde se módou hodně žilo a šilo se o stošest. Anebo proto, že tady v Dubaji se, co se týká módy, až příliš tlačí na pilu a postrádám v ní určitou lehkost.. O francouzském/pařížském stylu jsem toho přečetla už kvanta. Takže pokud se ptáte, jak na tenhle styl, představím vám pár základních věcí.

Nedbalá elegance

A slovo nedbalá dvakrát podtrhuju!! Pařížanka je vždycky elegantní, ale nikdy není až příliš dokonalá a strojená. Nesnáší okázalost a nedává na odiv svoje bohatství. Zachovává si spíš decentní vzhled. A i když je její vzhled promyšlený (a možná s ním strávila celé hodiny), není to vidět. Působí lehce a nenuceně. Není přehnaně upravená, ale je šik a má vkus. Je vždy žádoucí, ať už jde na schůzku, do práce, ráno pro rohlíky nebo pro děti do školy. Neuvidíte jí v oblečení s viditelnými značkami, v teplákovce nebo s kabelkou imitující známé značky. Pařížanka pochází často odjinud. Ano, spousta slavných stylových Pařížanek byly ve skutečnosti cizinky, tak proč byste jí nemohla být i vy?

Přirozenost

Pařížanka není nikdy příliš upravená ani příliš nalíčená a už vůbec ne oboje dohromady. Ráda nosí nedbalý rozcuch. Žádné perfektní lokny, na kterých je vidět, že jste je ráno vytvářela dvě hodiny. Žádný přehnaný výrazný make up. Žádný několikabarevný melír ve stylu zebry nebo přepálené odbarvené vlasy. Žádné barevné kontaktní čočky. Zapomeňte na tlusté gelové nehty nebo nehty vyzdobené malůvkami a ozdobami. Pařížanka se drží klasiky, nikdy nepůsobí uměle. To ale rozhodně neznamená, že o sebe nepečuje.

Rafinovaně sexy

Styl á la Pařížanka je sexy, ale nikdy ne vulgární. Vždy odhaluje jen jednu část těla a dává tak prostor pro fantazii. Nikdy nenosí kombinaci mini sukně, velkého výstřihu a podpatků. Zná přednosti a nedostatky své postavy a umí s nimi zacházet. Co se týká spodního prádla, Pařížanky mají rády krajkové podprsenky. Vezmou si klidně černou podprsenku pod bílou halenku nebo (pokud jim to postava dovolí) nenosí podprsenku vůbec. Vycpané push-upky rýsující se pod přiléhavým tričkem nebo gelová ramínka, která nemají být vidět (ale stejně vidět jsou), jsou módním faux paux!

Perfektní boty

Pařížanky nikdy nenosí příliš vysoké podpatky. Můžete vypadat skvěle, ale pokud neumíte na podpatcích chodit, ztratíte tím veškerý svůj sex appeal. Neznamená to, že by Pařížanky nenosily vysoké podpatky vůbec, ale pokud je nosí, vypadá to, že už se s nimi snad musely narodit. Nebojí se investovat do nadčasových kousků. Můžete mít doma padesát párů levných bot, ale pokud jsou nepohodlné, jsou vám k ničemu.

Vtip

Pařížanka má ráda kontrasty a je odvážná. K romantickým šifonovým šatům si klidně vezme Martensky nebo koženou bundu a přitom vypadá pořád elegantně a trochu rebelsky. V outfitech má ráda hravost i vtip, ale nikdy nejde o infantilnost. Žádná trička á la Hello Kitty! Doplňky hrají velmi důležitou roli v jejím stylu, zároveň to s nimi ale nepřehání. Umí dobře nosit vintage šperk po babičce, stejně jako placku s Bon Jovi na koženém křiváku.

Osobitý styl

Pařížanka také dobře ovládá umění odhadnout příležitost a obléct se podle toho. Nikdy nenosí laciné a nekvalitní materiály a střihy. Dokážete si představit Pařížanku ve fleecové mikině ve městě? Proboha!! Pařížanka se slepě nedrží módních trendů (i když o nich má většinou přehled). Má svůj vlastní styl, který který jí padne a odpovídá její postavě. Pokud oblečení odpovídá jejímu naturelu, věk nehraje absolutně žádnou roli. Může nosit cokoliv. Umí kombinovat luxusní kousky s těmi levnými a zároveň nikdy nevypadá jako chodící reklama na luxusní značky. To ovšem neplatí pro nadčasové kabelky typu Chanel nebo Hermés. Ty opečovává se stejnou láskou jako svoje děti a doufá, že je jednou předá další generaci.

 

A hlavně:

Pařížanka vždycky chodí pozdě a je tak trochu ujetá. Ačkoliv s věkem vypadá čím dál lépe a nepostrádá šmrnc, v hlavě je to pořád ta bláznivá holka a tak trochu rebelka.

P.S. Nikdy neodmítne skleničku šampaňského.;)

Děkuji mému muži za tyhle úžasný fotky, na kterých vypotil krev.:)

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *