STARÁ HALENKA, NOVÝ LOOK

Nevím, jak vy, ale já pokud mám oblíbené oblečení nebo boty, nerada se s nimi loučím. Ačkoliv pravidelně dělám očistu šatníku a vyřazuju věci, které mi nejsou nebo už jsem je pár let neměla na sobě, jsou mezi nimi i kousky, které prostě nevyřadím, ať se děje, co se děje. Zvlášť, pokud to nebyla taky úplně levná záležitost… Jako třeba tahle bílá halenka.

Zhruba před třemi lety na módní scénu vtrhl letní trend holých ramen, tzv. off-shoulder. Co si budem povídat, byla to pecka! Předpokládám, že jste podlehly úplně stejně jako já a máte ve skříni taky minimálně jeden takový kousek. Trend se sice zuby nehty drží i tuhle sezonu, ale přiznám se, že už ho mám tak trochu dost. A nemyslím jenom to, že už se prostě okoukal, ale i z praktického hlediska.

Na těhle halenkách a šatech s holými rameny je nepraktická jedna věc – jakmile zvednete ruce nahoru, výstřih, který má být přetažený přes ramena, vám vyjede nahoru přes ramena a vy ho potom musíte zase stáhnout dolů na svoje místo. Když to zopakujete asi stokrát za den, začne vás to rozčilovat. Máte potom tři možnosti – kousek vyřadit, nechat ho pár sezon uležet ve skříni nebo ho zkusit předělat. Mně bylo líto halenku poslat dál, protože jsem jí měla ráda a protože nebyla úplně nejlevnější. Proto jsem zkusila poslední možnost, i když, přiznám se, že mi k tomu pomohla švadlena. Ustřihla jeden rukáv a z topu s holými rameny vytvořila top na jedno rameno. Halenka najednou nikam neleze, já nemusím stokrát za den nic stahovat (to jsou ty módní oběti) a ještě dělá dojem, že je to vlastně nový kousek.

A co vy, přešíváte občas starší kousky?

foto/Michael Kruger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *