SHOCKING PINK ZE SAÚDSKÉ ARÁBIE

Mám snad název shocking pink překládat do češtiny? Určitě ne, je totiž víc než trefný. Tahle růžová je všechno, jen ne nenápadná. Možná, že v dnešní době a v módním světě nám šokující nepřijde snad už vůbec nic, natož nějaká růžová, ale v době, kdy byl tenhle odstín poprvé představen v módní kolekci, to byla jednoduše pecka. Možná jste to nevěděli, ale barvu shocking pink (kterou najdete i pod názvem hot pink) poprvé představila módní návrhářka Elsa Schiaparelli v roce 1937. Na tu dobu to byla velká senzace.

Zkuste si trochu představit tehdejší módní svět a samozřejmě i centrum módního dění – Paříž. Tam ve dvacátých a třicátých letech s přehledem vládla Coco Chanel. Její modely byly nadčasové, elegantní a velmi praktické. Ovšem, co se týká barev, Coco Chanel se držela klasiky – v kolekcích převažovala černá, bílá a béžová. Žádné velké barevné extravagance. No a do toho přišla Elsa Schiaparelli a její salon, který nabízel úplný opak. Třeba známý klobouk ve tvaru boty, bílé šaty s obrazem mořského raka od Salvadora Dalího nebo například knoflíky v podobě hmyzu. A taky odstín shocking pink, který použila i pro svůj ikonický parfém.

I mě tyhle šaty za výlohou šokovaly. Nejen barvou, ale i výraznými balonovými rukávy. (Jsou vycpané tylem!! Kdo to bude sakra prát?!:)) Co vás možná překvapí, je, že značka šatů Femi9 pochází ze Saúdské Arábie. Ano, pod černými abájami se může ukrývat i růžová barva v odstínu shocking pink. Chcete snad větší kontrast?

šaty/Femi9

foto/Michael Kruger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *