SEYCHELLES – THE REAL PARADISE

 

I my, “Dubajané”, občas zatoužíme poznat jiné přímořské destinace. Zvlášť v zimních měsících, kdy je moře na nás už studené a městem kolují všelijaké virózy. Prostě jsme si s manželem před pár týdny řekli, že bychom mohli synovy únorové prázdniny tentokrát strávit někde dál v teplejších krajích. A další důvod byl ten, že jsme nebyli na společné dovolené asi sedm let, jelikož každou naši dovolenou využijeme k cestě domů do Čech. Takže jsme měli už opravdu celkem “absťák”.

Při výběru destinace pro nás bylo jedno z hlavních kritérií vzdálenost. To znamená ne moc daleko pro dvě malé děti (5 let a 2 roky). Seychelly jsou od Dubaje čtyři hodiny letu, což je ještě míň, než když létáme do Prahy. Takže jsme se rozhodli vlastně celkem rychle. A udělali jsme dobře. Seychelly jsou jednoduše ráj. To není klišé z katalogu cestovky, to je prostě fakt. Čistá bílá písčitá pláž, azurové moře a hlavně – ta všudypřítomná zeleň. To je to, co vás po příletu doslova bije do očí. Rostliny, které horko těžko piplám doma v květináči, tady v gigantických rozměrech rostou všude okolo jako plevel. Příroda tu všude doslova “řve”. I to je to, co nám v Dubaji chybí. A oproti jiným přímořským destinacím, které jsme zatím navštívili, je tu čisto. Záleží samozřejmě také na počasí. Nám během pobytu i pršelo, ale pokud se počasí vyvede, tak je to opravdu dovolená snů.

Pokud se ptáte na ubytování, tak na Seychellách najdete všechny cenové kategorie. Od nejlevnějších apartmánů dál od pobřeží, až po velmi luxusní a designové hotely přímo na pláži. My jsme vybrali zlatou střední cestu a byli jsme spokojeni. Čtyřhvězdičkový hotel Coral Strand byl výborný v poměru cena/kvalita. Čtyři dny utekly a už jsme zpátky v Dubaji. I když to s dětmi bylo náročné (ostatní rodiče mi rozumí:)), tak jsem ráda, že jsme jeli. Takže za mě palec nahoru a už se těším, až se sem zase někdy vrátíme. Když to máme teď z Dubaje v podstatě za rohem…

Even us – Dubai expats long for visiting other seaside destinations. Especially during the winter, when the sea in Dubai is already cold and various viroses circulate around the city. Well, me and my hubby decided couple of weeks ago, that we could spend our son’s February holidays somewhere further in warmer climate. And the next reason was, that we haven’t been anywhere together for seven years, as we always use our holiday to travel back home to the Czech Republic.

When choosing the destination, one of the most important criteria was the distance. That means not too far for two young kids (5 and 2 yrs). Seychells are distant from Dubai four hours of flight, which is even less, than the flight to Prague. So actually we decided quite quickly. And it was a great decision, because Seychells are really the true paradise. Clean white beach, azure sea and mainly – omnipresent greenery. That’s what literally strikes your eyes after arrival. All the plants in my home that I lick into shape, grow here in gigantic dimensions as a weed. The nature around really “roars”. Even that’s what we’ve missed in Dubai. And unlike other seaside destinations that we’ve visited already, Seychells are quite clean. It also depends on the weather. During our stay it was even raining, but when the weather is nice, then it’s a dream holiday.

If you ask about accommodation, you can find all the price levels in Seychells. From the cheapest apartments away of the coast, to the luxury and design hotels straight on the beach. We chose the golden mean and were satisfied. Four star hotel Coral Strand had a great price quality ratio. Four days are already over and we’re back in Dubai. Although it was sometimes challenging with the kis (other parents surely understand:-)), I’m really glad that we made it. So I give thumbs up for Seychells and look forward to comming back soon. Especially when it’s just around the corner for us now…

.

.

Více cestování? A co takhle Fujairah?

More travelling? Let’s go to Fujairah.

 

5 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *