SAFARI CHIC STYLE

Safari styl mám moc ráda, patří jednoznačně ke stálicím v mém šatníku a podle mého názoru sluší všem ženám nehledě na barvu vlasů, pleti nebo na věku. Ano, myslím, že safari styl sluší zkrátka všem. Jak ale tohoto stylu docílit?

Celkový vzhled by měl být hlavně ležérní, nenucený a pohodlný. Žádné upnuté siluety nebo umělé materiály. (Dokážete si představit pobíhat po safari v polyesteru??:-)) Patří do něj barvy jako khaki, hnědá, béžová, bílá a černá. Dále potom zvířecí potisky, přírodní materiály jako jsou len a bavlna nebo pleteniny. Safari stylu sluší také etno doplňky, kožené kabely a pásky, klobouky, šátky, dřevěná bižuterie a tašky z přírodních materiálů. Kdo to s tímhle stylem podle mého opravdu umí, je módní návrhář Ralph Lauren. Jeho safari kolekce jsou opravdu úžasné a člověk by se do Afriky rozjel hned, mít jeho modely zabalené v kufru.

Na opravdovém safari jsem byla před pár lety na Srí Lance a byl to fakt skvělý zážitek. Nevím, jestli bych se jednou odvážila jet i do Afriky, mám totiž o Africe trochu zidealizované a romantické představy díky mým oblíbeným filmům Volání divočiny a Vzpomínky na Afriku. Navíc Redforda už tam asi nepotkám, takže myslím, že asi radši zůstanu jen u těch filmů.:)

Tenhle outfit, který mám na sobě, bych nazvala jako “safari chic style”. Městský vzhled mu dodávají sandálky na podpatku. Ale stačí vyměnit podpatky za nějakou pořádnou pevnou koženou botu a můžete vyrazit do divočiny.

Safari style definitely belongs to the evergreens in my wardrobe and I think that it even suits to all the women no matter the hair colour, skin type and age. Yes, it’s great for everyone! But how to achieve the safari style?

First of all, the whole look needs to be easygoing, effortless and comfortable. No clamped silhouettes or synthetic materials. (Can you imagine to run around the safari in polyester?? :-)) Safari style contains colours like khaki, brown, beige, white and black. Then animal prints, materials like cotton, linen or knits. Ethno accessories,  leather bags and belts, hats, wooden jewelry or bags made of other natural materials. Who does the safari style the best is, in my opinion, the fashion designer Ralph Lauren. His collections are really amazing and one would like to go to Africa immediately, having his safari outfits in a suitcase.

A few years ago I was on the real safari in Sri Lanka and it was really a great life experience. I don’t know if I would ever dare to go to an African safari too, because my image about Africa is idealized by my favourite movies Born Free and Out of Africa. Moreover it’s inlikely that I would meet there Robert Redford, so I think I rather stay just with those films.:)

This outfit that you see here on the photos, I would call a safari chic style. The high-heeled sandals give to the whole outfit a kind of urban twist. But if you change heels for leather sturdy shoes, you are ready to go to the wilderness.

šátek/scarf: H&M, náušnice/earrings: Aldo, brýle/sunglasses: Daiso, bunda/jacket: Promod, tílko/top: Mango, kalhoty/trousers: Mango, kabela: Mango, boty/shoes: CCC
.
.

Líbí se vám tyhle khaki kalhoty? Podívejte se na ně v jiném outfitu TADY.

Do you like these khaki trousers? Have a look at them in different outfit HERE.

3 Comments

  • Hanka says:

    Loni jsem si poprvé od svých skautských let koupila tričko v khaki barvě a musela jsem uznat, že v kombinaci s béžovými šortkami a balerínami s leopardím vzorem to bylo fakt dobrý! (já vím, že samochvála smrdí, ale fakt se mi myslím zadařilo :)). Takže safari styl určitě budu praktikovat i letos!
    PS: je nějaká možnost přihlásit se k odběru nových článků mailem? 😉

    • Hani,
      no vidíš. Khaki letos jede. Docela hodně safari věcí jsem viděla v H&M a v Mangu, tak můžeš něco pořídit. 🙂 Jinak taky jsem jako malá chodila do skauta. 😀 Na odběru novinek přes e-mail pracuju, snad bude už brzy!! Zatím holt musíš mrknout na blog. Tak dvakrát, třikrát do týdne sem dávám něco nového. Díky, měj se krásně! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *