POKUD JDE O MÓDU, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY

Možná tuhle situaci dobře znáte. Přijde nový trend, který válcuje módní svět. A vy si říkáte: “Cože? Tohle, že se nosí?? Tak to nikdy!” Jenže potom tenhle módní trend vidíte v reálu za výlohami v obchodech, případně na svojí kamarádce a myslíte si, že to vlastně nakonec není zase tak špatný. No a nakonec si tu věc pořídíte. Zažila jsem to už hodně krát a v podstatě dneska už vím, že co se týká módy, nikdy neříkám nikdy. A to ani v případě obchodů.

Když mi bylo asi jednaadvacet, byla jsem pracovně v Glasgow. Šla jsem se tam podívat do jednoho místního nákupního centra, kde byl i obchod Marks&Spencer. Dobře si pamatuju, že jsem v něm potkávala jenom samý důchodkyně a i styl oblečení mi přišel dost decentní. Takže jsem tenhle obchod zaškatulkovala do sekce “pro starší a pokročilé a dlouhý roky jsem tam nebyla. Až do tý doby, než jsem se přestěhovala do Dubaje. Nevím, jestli je to tím, že M&S změnil strategii nebo jsem mezitím zestárla, ale rozhodně už to pro mě není “ten obchod pro babičky”. V poslední době sem chodím fakt ráda. Ale možná je to taky tím, že už mi není těch jednaadvacet..:D

Jenom tím chci říct, že pokud milujete módu, nedělejte rychlý závěry předtím, než vejdete do obchodu. I na první pohled nic moc vypadající obchůdek může skrývat perfektní kousky. Stejně tak stánky na tržišti a stejně tak obchod, co na první pohled vypadá jako pro babičky. O to větší je potom radost, když tam objevíte něco, co jste vůbec nečekali. Jako já tyhle letní šaty v M&S. Jo, nikdy neříkej nikdy..

 

You may know this situation very well. There comes a trend that rolls the fashion world and you say: “What? Does really somebody wear this?? No way for me!!” But then you see it in real life behind shop windows, or on your friend, and you think it’s not that bad anyway. And finally you get this thing too. It has happened to me many times, and basically today I know that in terms of fashion, I never say never. Not even in case of shops.


When I was about twenty-one, I went to Glasgow for a business trip. I went there to see one of the local shopping centers, and I went also to Marks & Spencer. I remember that I was only meeting grannies there, and the style of the clothes was pretty decent. So, I put this shop to the imaginary folder “for older and advanced” and I wasn’t there for a very long time. Until I moved to Dubai. I don’t know if that’s because M&S has changed the brand strategy or I’ve grown older, but it’s definitely not the “grandmother’s shop” anymore. I’ve really liked it lately. But maybe it’s also because I am not twenty-one anymore..:D


I just want to say that if you love fashion, don’t make quick conclusions before you go to the store. Sometimes even not so good looking shop can hide the perfect bits. As well as stalls at the marketplace, as well as a shop that looks like a shop for grandmothers at first sight. It’s a real joy when you discover something you did not expect at all. Like me when I found this summer dress in M​​&S some time ago. Yeah, never say never..

šaty/dress: Marks & Spencer

photo: Michael Kruger

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *