PODZIM 2017: VELKÝ NÁVRAT MANŠESTRU

 

S představováním módních trendů nové podzimní sezony jsem začala už v minulém článku, kde jsem vám psala o barvách, které se budou nejvíc nosit. Pokud jste článek minuli, tak se můžete mrknout TADY.

Dnes se zaměřím na materiál, který bude, dá se říct, materiálem číslo jedna podzimu 2017. A tím materiálem je starý dobrý manšestr. Není to samozřejmě žádná novinka, protože manšestrová látka se používá už léta letoucí, ale jak víte, móda jde ve vlnách a letos slaví manšestr svůj velký comeback. Objevil se na módních přehlídkách velkých módních domů jako Prada nebo Nina Ricci a v podstatě bez ohledu na to, že to je letos jeden z hlavních trendů, by neměl chybět ve vašem podzimním šatníku. Manšestr je podle mého taková typická podzimní látka a dá se s ní perfektně kouzlit. Na módních molech se s ním nešetřilo, a tak byly k vidění “celomanšestrové” outfity – nejvíce kalhotové kostýmy.

Nicméně manšestr se hodí v podstatě na jakýkoliv svrchní kousek. Perfektně mu sedne styl 70. let, to znamená zvonové kalhoty, které navíc prodlouží nohy (ano, nosí se, nebojte:)), propínací mini sukně nebo třeba šatové sukně s laclem. Podzimní klasikou jsou i manšestrová saka, která se dobře kombinují s džínovinou nebo manšestrové bundy, kterým sluší volnější střih a kombinace s kožíškem.

Já osobně mám kdesi ve skříni jeden černý manšestrový kostým, který opět čeká na svůj čas. Jen mě mrzí, že to není úplně nejpraktičtější látka do našeho dubaského vedra. Ale snad se doma v Čechách během podzimu nebo zimy ukážu a budu ho moct vyvenčit.:)

Podívejte se, jak můžete manšestr nosit.

Prada

I’ve already started with introducing the main fashion trends of the new season in my previous post. I’ve written about colors that were chosen as the top 10 of the fall/winter season. If you have missed it, you can find it HERE

Today I focus on the material that will be the material no.1 of the fall/winter 2017. And it’s an old good corduroy. You may think that it’s nothing new and you will be right, because this kind of fabric has been used in the fashion industry for decades. But as you know, fashion comes in waves, and this year corduroy celebrates a big comeback. It appeared on the fashion shows of big fashion houses like Prada or Nina Ricci and basically, no matter it’s one of the main trends right now, it shouldn’t be missed in your autumn wardrobe. Corduroy is, in my opinion, a typical fall fabric and it’s really versatille. You can take some ispiration from the fashion catwalks where the corduroy was used “from head to toes” as a part of women’s pant suits.

However, corduroy is suitable for almost every piece of clothing. It perfectly matches the 70s style in the form of flared pants (that also extend your legs by the way), button-down mini skirts or pinafore dresses. The timeless classics are also a corduroy blazer which looks perfectly with all the denim and loose corduroy jacket with fur collar.
I personally have an older black corduroy pant suit somewhere in my closet, waiting for it’s comeback. I’m just afraid that it’s not the right fabric in the Dubai heat. But I hope it’s time will come during the winter when I come back home.:)
Have a look in the gallery below to find some inspiration.

Prada

Prada

Veronique Branquinho

Tory Burch

Paul & Joe

Martin Grant

Nina Ricci

Margaret Howell

Další manšestrová inspirace // Next corduroy inspiration

Pictures: Pinterest

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *