OUTFIT: POP ART

Taky si pamatujete na reklamy na Benetton, který k nám vtrhly kdysi po revoluci? I tohle byla revoluce – ta módní. Byla jsem v tý době malá holka, ale pamatuju si to moc dobře. Po tom dlouhym šedivym období tu byly barvy a barevný kombinace, o kterých jsme neměli ani tušení, že existujou.

Vzpomínám si, že se u nás doma tehdy zčista jasna objevil malinkej katalog Benettonu. Koukala jsem na to jak z jara a donekonečna jsem si ho prohlížela. Byla jsem z něj úplně unešená. Těch barev, vzorů a člověčích ras na jedný fotce! Byla to neuvěřitelná pastva pro oči a celý raný devadesátky se nesly v duchu “United Colors of Benetton”.

A je to tu zas, přátelé! Ano, pop art kultura je zpátky a je jedním z hlavních trendů jarní sezony. O tom už jsem vám před nedávnem psala v TOMHLE článku, tak mrkněte. To znamená výrazný barvy a velký grafický potisky – třeba tak jako na týhle žlutý mikině. Takže komu se líbí tenhle styl, letos si přijde na svý!

Ale tím to nekončí. Na scénu opět přicházejí tenisky ve stylu devadesátek. Skládají se z různejch barevnech dílů a mají vyšší podešev. U nás doma se jim říkalo sálovky. Nosili jsme je se šusťákovkou.:) Naštěstí se móda přecejenom posunula, takže šusťákový komplety štrachat ve skříni nemusíte. Stačí, když boty zkombinujete s něčím “normálnějším”.:)

Nedávno jsem od kamarádky dostala knížku 20th Century Fashion, která je plná módních reklam. Mapuje období od začátku minulýho století do současnosti. Reklama na Benetton se zapsala do módní historie, takže samozřejmě nemohla chybět.

Tak tohle jsou moje pop art úlovky. Opět jsem se nevyhnula poznámkám mýho muže, že prej vypadám jako pastelka.:)

A co na tenhle styl říkáte vy? Jo anebo ani náhodou?

 

mikina/Zara, náušnice/Stradivarius, pásek/Stradivarius, boty/River Island, kabelka/Zara

 

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *