OBRAZOVÁ STĚNA

O výtvarné umění jsem se začala víc zajímat až po přestěhování do Dubaje. (Možná jsem o tom už psala, nevím..) Náš dům byl velký a stěny prázdné a neútulné. Hledala jsem teda něco, čím je zaplnit. Jako první jsem samozřejmě zamířila do Ikey a koupila pár obrazů tam. Bylo to rychlé a levné řešení. Potom jsem ale zjistila, že ty samé obrazy má asi půlka mých přátel a asi tak polovina zeměkoule. Tak to teda ne. Chci něco jinýho.

Pak jsem objevila stránky allposters.com a posters.cz, kde prodávají stovky plakátů a obrazový reprodukcí a přistihla jsem se, že trávím hodiny prohlížením jednotlivých autorů. Pár plakátů jsem si objednala, koupila jednoduché rámy a vytvořila jsem krásné a cenově dostupné obrazy, kterým jsem zaplnila stěny našeho domu. (Nevím, co s tím vším budu dělat, až se budeme stěhovat zpátky do Čech.:))

Mám celkem široký záběr, líbí se mi veselé barvy na obrazech Henriho Matisse nebo Vincenta Van Gogha. Z abstraktního umění mám ráda obrazy od Picassa, Miró nebo Kandinského. Vždycky mě pobaví pop art umění od Andyho Warhola nebo Keitha Heringa a taky mám slabost pro šik retro plakáty od Rogera Broderse nebo Jacka Vettriana.

A nejradši mám, když se to všechno pěkně smíchá dohromady a vznikne obrazová stěna hýřící barvami a různými styly. Pro inspiraci přidávám pár fotek.

Není to nádhera?

fotky/Pinterest

A fotografie od Slima Aaronse znáte? Jestli ne, mrkněte SEM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *