MY ECLECTIC DUBAI LIVING

 

Loni zhruba touhle dobou jsme se v Dubaji stěhovali. Z jedné části města do druhé. Psala jsem vám o tom článek TADY.  V našem novém domově jsme se zabydleli velmi snadno a velmi rychle. I tak ale ještě nemáme všechno úplně zařízené. Třeba obrazy jsme pověsili teprve nedávno. Když jsme před lety přišli do Dubaje, přivezli jsme si s sebou jen pár osobních věcí, takže všechen nábytek a veškeré zařízení domácnosti jsme tu museli komplet pořídit. Což už bych fakt nechtěla znovu absolvovat. Tím, že jsme v Dubaji jen dočasně, jsme nábytek nakoupili kvůli financím víceméně v Ikee. Ale jak vždycky říkám, že doplňky dělají outfit, tak u interiéru to platí stejně. Doplňků z Ikey se snažím vyvarovat, aby to u nás nevypadalo jako z ikeáckého katalogu. A taky tím, že nábytek byl celkem levný, doplňky už můžou být i z dražších obchodů. V interiéru mám ráda tzv. eklektický styl, který kombinuje různé materiály, barvy a styly a celé to dohromady působí vesele, kreativně a tak trochu bohémsky. A odráží to vlastně tak trochu i celou mojí povahu. Navíc si myslím, že právě k doplňkům by měl mít člověk nějaký vztah. Takže u nás visí obrazy od mých oblíbených malířů Henriho Matisse, Picassa a Václava Špály. (Bohužel jen kopie… :-D) Dekorace v podobě různých sošek nám vozí manžel ze svých cest.

Takže pojďte dál, zvu vás. 🙂

Koberec je afgánský a tomuto vzoru se říká Buchara. Koupili jsme ho od podomního prodavače koberců tady v Dubaji. Když na něj svítí sluníčko, jeho barvy krásně vyniknou.

V poslední době jsem se zamilovala do macramé. (Psala jsem o něm článek ZDE.) Tenhle krásný drhaný polštář je ruční práce a dovezla jsem si ho spolu se závěsnou dekorací z Čech. Vyrábí je moc šikovná paní Zuzka, která se na výrobky z macramé specializuje. Podle jejího popisu je drhání takového polštáře fakt piplačka, takže si její práce opravdu cením. Podívejte se na její stránky s macramé výrobky TADY. Uvidíte, že má opravdu zlaté ruce.

Manžel je pracovně často na cestách po celém světě, takže nám vždy přiveze různé dárky z cest. Z jeho poslední cesty z Mexika přivezl dceři tuhle krásnou panenku…

… a mě tuhle parádní lebku. Říkám jí Pedro.:)

Vždycky říkám manželovi: “Přivez něco hezkýho, hlavně ale, ať to není nějaký voodoo!” 🙂

Tyhle matrjošky jsem si dovezla z Čech. Koupila jsem je TADY.

Sorbet magazine je taková bichle plná módy a umění na nádherném papíře. Pastva pro oko…

Tak velmi podobnou stoličku (mrkněte TADY!) jsem viděla tady v Dubaji v obchodu Pottery Barn za zhruba šest tisíc korun. Moc se mi líbila, ale ta cena už vůbec. Nejsem blázen!! A tak jsem se rozhodla, že si ji zkusím vyrobit sama. Koupila jsem celkem obyčejnou trojnožku na trhu asi za šest stovek s takovým nijakým bavlněným potahem. A k tomu jsem pořídila bílou kožešinu z Ikey (ZDE), kterou jsem rozstříhala a ušila na ní potah. Jen si na ní nesmí nikdo sedat, protože se bojím, že se potah díky mému velmi “preciznímu” ušití rozpadne. 🙂

Tuhle krásnou sošku chovající matky mi muž přivezl ze Senegalu. Ta tropická rostlina se jmenuje Strelície. Když jsme byli před pár měsíci na Seychelách (článek TADY), rostla tam všude skoro jako plevel. I u nás doma se jí přes moji péči kupodivu daří dobře. 😉

No a tohle je fíkus lyrový, o kterém jsem vám básnila TADY. Roste neuvěřitelně rychle.

Tak tohle je moje království. Tady čtu, tvořím blog, piju ranní kafe a občas se tu snažím ukrýt před dětmi. 🙂 Ono se tu teda moc schovávat nedá, tak se alespoň tvářím, že tu nejsem.. Závěsnou macramé dekoraci mám od zmiňované Zuzky z Macramé living (její stránky ZDE). Ostaní věci jsou taková moje směsice.

Tenhle drátěný koš z H&M Home měl být původně na odpadky. Ale přišlo mi to škoda, takže v něm schovávám stará čísla časopisů.

Ostré dubajské sluníčko mě naučilo nosit klobouky. Tyhle dva jsou tak krásné, že mi je bylo líto nechat válet někde v koutě, a tak jsem je přilepila washi páskami. Ty se totiž dají nalepovat a odlepovat, aniž by se klobouk nebo zeď poškodila.

Tyhle mušle jsem si přivezla ze Seychel. Bála jsem se, aby přežily cestu v kufru. Tu přežily, ale dcera mi jednu hned druhý den rozbila. Nechtěla jsem jí vyhodit, je jinak opravdu krásná.

Slon i žirafa jsou z Afriky a na nástěnce si vystavuju rodinné fotky a výtvory mých dětí.

Zbytek pokojů stále není úplně hotov, takže tam vás vezmu zase někdy jindy…

Díky za návštěvu!:)

7 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *