MULTITASKING – SÍLA ŽEN

Nedávno jsem se kamarádce u skleničky vína svěřila s tím, že v poslední době nějak zapomínám, a že se tyhle stavy občas opakujou. Zeptala se mě, jak přesně se to projevuje, takže jsem jí dala příklad:

Máme doma vedle kuchyně další dvě technický místnosti. V jedný místnosti máme pračku a sušák na prádlo a ve druhý máme záložní ledničku. (Jedna nám nestačí.) Občas jdu pro něco do tý záložní ledničky, přičemž míjím místnost s pračkou, kde si všimnu, že se právě dopralo prádlo, a tak ho pověsím. Při tý příležitosti dám prát novou várku. V tom si všimnu, že na žehlícím prkně leží čistej nevyžehlenej ubrus, kterej jsem už ráno chtěla vyměnit za ten špinavej na jídelním stole, takže se chopím žehličky a vyžehlím ho. Ubrus rozprostřu v kuchyni na stůl (ano, už se nacházím úplně mimo místnost s ledničkou) a přitom sklízím ze stolu pár špinavých skleniček a hrnečků, který rovnám do myčky. Do toho přijde dcera a podává mi helmu na kolo, kterou chce zapnout, protože se právě rozhodla jít ven. Kromě helmy jí ještě podávám pití, aby “zase za pět minut nepřišla, že chce napít” a zlobím se, že při nazouvání botiček vysypala kopec písku z bot přímo doprostřed kuchyně. Jdu pro smetáček a lopatičku a zametám písek, když přijde syn s domácím úkolem a ptá se mě, jak se píše slovo “Jurassic”. Nevím to přesně, takže beru telefon, otevírám Google překladač a hláskuju mu slovíčko. Zavírám za dcerou venkovní dveře a mířím opět do zadní technické místnosti, kde se zarazím, zírám a mám totální “okno”.

Říkám si: “Co jsem tady vlastně vůbec chtěla??!” Chvíli tam tak přešlapuju a naštěstí mi to po chvíli docvakne a přinesu z ledničky konečně to, pro co jsem sem původně přišla.

Kamarádka se rozchechtala a ujistila mě, že přesně to samý se jí stává taky. Prý to je jen důsledek toho ženskýho “multitaskingu”, a prý je to normální. I přes občasný “výpadky” zvládáme multitasking o sto procent líp než chlapi.

(Pakliže netušíte, co to je “multitasking”, pak Wikipedie říká, že je to “schopnost operačního systému provádět (přinejmenším zdánlivě) několik procesů současně”.

Nedávno jsem přišla za manželem do pracovny a začala jsem na něj mluvit zrovna, když psal něco na počítači. Syknul na mě, že teď mě nemůže poslouchat, protože zrovna píše e-mail. Chtěla jsem mu na to odpovědět, že snad není takový problém dělat DVĚ věci najednou, ale potom jsem si vzpomněla na kamarádku a náš rozhovor o multitaskingu, a tak jsem odkráčela z pracovny. Přitom jsem se v duchu smála.

Ano, multitasking je ryze ženská záležitost a občasné výpadky paměti jsou povoleny!;)

foto/Michael Kruger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *