MŮJ KRÁTKOVLASÝ ROK

 

Mám za sebou téměř rok s krátkými vlasy. Jaký byl?

Loni touhle dobou jsem moje dlouhé vlasy nemohla ani vystát. Nevím proč, ale strašně mě rozčilovaly. Jednak byly dost poničené, a taky jsem asi po těch letech potřebovala nějakou větší změnu. Takže jsem se rozhodla účes zkrátit opravdu radikálně. Měla jsem pocit, že moje hlava potřebuje po všech stránkách odlehčit. A vyplatilo se. Byl to opravdu osvěžující pocit nemít na hlavě tolik “materiálu” a cítila jsem se perfektně. Tuhle změnu bych doporučila každé ženě. Alespoň jednou za život.

Nicméně jak jsem si ke krátkým vlasům ráda odskočila, tak se teď po roce nemůžu dočkat, až mi zase dorostou. Jsem teď totiž ve fázi “nijakých” vlasů. To znamená, že už nejsou krátké, ale o mikádu se ještě taky mluvit nedá. Tahle fáze se zdá být nekonečná a to čekání je na těch krátkých vlasech v podstatě asi to nejhorší. I tak můj krátký sestřih splnil přesně to, co jsem si od něj slibovala. Změnu a lehkost. Navíc jsem během mého krátkovlasého roku došla také k několika zjištěním.

Tak tedy.. Můj krátký sestřih se neskutečně líbil všem ŽENÁM. Moje kamarádky a známé mi s nadšením skládaly komplimenty, že vypadám mladší, šik, sexy, svěže, rozverně, atd…(snad nekecaly..:-D) Nicméně u chlapů můj klučičí rozcuch až takový úspěch nesklízel. Obzvlášť mí kamarádi, kteří mě znali vždy jako dlouhovlásku, se mě ptali, jestli už takhle hodlám zůstat na pořád, kdy už si zase nechám narůst dlouhé vlasy a podobně. Jeden můj kámoš měl dokonce poznámku, že takhle to přece ženy ve středním věku mají, že se nechávají ostříhat na krátko. Ve STŘEDNÍM VĚKU??!! (To si ještě vyřídíme!) Můj muž mi účes nejdřív chválil. I jemu se změna líbila. Ale po nějaké době začal mít poznámky taky. Prostě a jednoduše fakt je ten, že chlapům se líbí dlouhé vlasy nehledě na to jak v nich žena vypadá. Nebo alespoň většině chlapů.. Taky jsem si během té doby začala víc všímat jiných krátkovlásek. Zjistila jsem, že tady v Dubaji jich opravdu moc není. Zvlášť Arabky a Indky si zakládají na krásné dlouhé hřívě. A hlavní věc, kterou jsem vypozorovala, je, že z hlediska úpravy vlasů na délce nesejde. Časově to vyjde úplně na stejno. Výhodou krátkých vlasů je, že po umytí rychle uschnou. Tím to ale celé končí. Protože uvést vlasy do stavu “nedbalého” rozcuchu a dodat jim nějaký objem, vyžaduje stejný čas, jako když fénujete dlouhou hřívu. Aby to nějak vypadalo, ten čas si s nimi holt dát musíte. Dlouhé vlasy jsem v případě nouze sepnula do culíku. Krátké vlasy, na které mi někdy ráno nezbyl čas, jsem musela zamaskovat jedině šátkem nebo kloboukem.

Po jednom roce musím říct, že jsem za tuhle krátkovlasou zkušenost ráda. Jednak proto, že ráda zkouším nové věci a mám ráda změnu, a taky proto, že teď vím, že rovnice krátké vlasy = žádná úprava rozhodně neplatí. To pro případ, že bych si na dlouhé vlasy zase chtěla někdy stěžovat. Nevím, kam až je nechám růst. Zatím mířím na první metu, a tou je mikádo. V létě k ní už doběhnu!

Máte podobné zkušenosti? Napište mi je do komentářů. 🙂

I’ve spent almost one year with short hair. How have I found it?

Last year, I could not stand my long hair. I do not know why, but it irritated me. It was pretty damaged, and I really felt like I need some kind of some big change after all those years with long hair. So I decided to cut it  radically. I knew cutting it short would take the weight off,  and I think it paid off. It was really refreshing change not to have so much hair, have some weight off my head and it felt just wonderful. I would recommend this change to every woman at least once in a lifetime.

Saying all of this and as much as I liked the short haircut, I can’t wait to let it grow again. I am now in the phase of “No-man’s-land” hair. So it’s no longer short anymore but at the same time, not even long enough for a bob. This phase seems to be endless though, and waiting for it to grow to mid length is probably the worst. My short cut did exactly what I expected, a change in look and a refreshed feel. In addition, during my year with short hair, I experienced various things. 

Things like, so, who liked my short haircut? Well, all the WOMEN I met of course! My friends and acquaintances enthusiastically made compliments
that I looked younger, chic, sexy and fresh. However, with MEN my haircut didn’t reap the same sort of success. Especially my male friends, who always knew me as a long-haired girl, asked me if I would stay like this forever or will I grow my hair again? One of my friends even remarked that this is what middle-aged women usually do! “What? Really!!” My husband first praised my hairstyle. He also liked the change, however after a while, he started giving little remarks too, and in particular, that it is a fact that guys like long-haired girls, well at least most guys do anyway. I also started to notice other short-haired ladies during that time. I found out that there aren’t really many of them here in Dubai. Especially Arab and Indian women are fond of beautiful long hair. And the main thing I’ve noticed is that the length of hair doesn’t really matter when it comes to hair care. Both, long and short need the same amount of time. The advantage of short hair is that it takes much quicker to dry after washing, but that’s about all. Styling your hair and giving it some volume, takes the same amount of time it does with long hair. So my experience is that it really doesn’t matter if you have short or long hair. With both you have to spend some time to make it look good.
After one year, I have to say that I enjoyed this short-haired experience. Firstly, because I like to try new things, I like change and secondly because now I know that the equation “short hair = no care” is definitely not valid, which is good in case I ever complain about long hair again! Now that it’s growing, I don’t know what length I’m going to reach.  In the meantime however, I’m slowly heading to the first base, and that’s the Bob haircut. In the summer my hair length will be already for this!
 
 Do you have similar expirience? Let me know in the comments below. 🙂

.

.

Dnes/Today

Jakou vlasovou kosmetiku používám? Podívejte se TADY.

Which hair cosmetic do I use? Have a look HERE.

4 Comments

  • Hanka napsal:

    Tak to je vtipné – čemu ty říkáš krátké vlasy, já říkám dlouhé 🙂 Nosila jsem vlasy o hodně kratší, už přes rok je nechávám růst, abych měla vepředu patku. V podstatě je mám teď asi stejně dlouhé jako na fotkách ty. A taky mě ta jejich současná délka-nedélka neskutečně rozčiluje, i když mi všichni říkalí, že mi to s těmito delšími vlasy sluší. Tak nevím, ostříhat nebo nechat růst? :O

  • LifestyleBirdie napsal:

    No mně se právě na Tobě ten krátký sestřich moc líbí, ale je fakt, že s dlouhýma vlasama Tě neznám! 😀 🙂 Každopádně bych to tak přesně tipla, že ženám se bude líbit a mužům ne. Taky jsem o něčem podobném přemýšlela, ale asi na to nemám odvahu a navíc ten rozporupný názor na to mě trochu odrazuje! 😀
    P.S. Na fotkách Ti to moooc sluší. 🙂

    Lifestylebirdie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *