MOJE DOVOLENÁ V POLSKU: NA PLÁŽI POD SNĚŽKOU

Ahoj všem!:)

Tak na tenhle článek se chystám už celý prázdniny, ale dostávám se k němu až teď. Tohle léto bylo nějaký hektický. Taky vám tak uteklo? Mě neskutečně. Doslova mi profrčelo před očima, ale asi to bude tím, že jsem cestovala víc než předchozí roky a vlastně celý léto bylo pořád co dělat. Děti už jsou konečně ve věku, kdy je s nima cestování bezproblémový a taky ve věku, kdy je můžeme s klidem nechat u babiček a vyrazit s mužem někam sami.

Ale nebudu předbíhat. Chtěla jsem vám napsat o mojí dovolený v Polsku, kde jsem byla na začátku července. Třeba můj tip na dovolenou přijde někomu vhod na příští prázdniny.

Předem píšu, že šlo o rodinnou dovolenou s dětma. A jak jsem k Polsku byla ze začátku mírně skeptická, nakonec jsem se vracela domů nadšená.

Co bych maximálně vyzdvihla, bylo samotný ubytování, který jsme v Polsku měli, a který mě opravdu nadchlo. Moje maminka ho našla náhodou při brouzdání webem. Hotelový resort s názvem Osada Sniežka v podkrkonošské obci Lomnica. Autem nám to z Prahy trvalo 2, 5 hodiny.

Už podle názvu resortu je jasný, že od Sněžky to nebylo daleko. Vlastně z celýho hotelovýho komplexu bylo na Sněžku krásně vidět. Resort se skládal z hotelu a přilehlých apartmánů. Všechno nový, čistý, udržovaný.

Velikost celýho komplexu bych popsala “tak akorát”. Nemám ráda mega hotely, což tenhle naštěstí nebyl. Lidi tu samozřejmě byli, ale dalo se to v pohodě snést. Většina osazenstva byly rodiny s dětmi.

Vlastně se to v resortu dětma jenom hemžilo. Aby taky ne, byla tu pro ně neskutečná spousta venkovního i vnitřního vyžití. Evidentně jsou tu na děti zvyklí a taky dobře zařízení. Ty naše (3 a 7 let) si to tu fakt užily. Pořád tu bylo co dělat.

Naše rodina měla zaplacený apartmán, který byl v rámci komplexu kousek od hotelu. Apartmán byl prostorný, což byla, se dvěma dětma a spoustou “krámů”, který jsme s sebou vezli, velká výhoda.

Parkování jsme měli přímo před apartmánem, takže jsme nemuseli věci z auta tahat daleko.

Na snídaně jsme chodili do hotelu a co se týká večeří, byla možnost se najíst buď opět v hotelu formou bufetu nebo v pizzerii La Veranda, která byla součástí komplexu. Vařili tam výborně!

Co se týká vyžití, tak jak už jsem psala, bylo tady toho opravdu dost pro celou rodinu:

Velký vnitřní bazén, vířivka a sauna, placené masáže. Skvělá byla dvoupatrová herna pro všechny věkové kategorie – nechyběly hračky pro nejmenší děti, stavebnice, pinčesový stůl, kulečníkový stůl (ten ocenili hlavně rodiče) a videohry pro větší děti.

Dál byla v komplexu posilovna, dětské koutky a společenská místnost, kde se během rána konaly různé animační programy pro děti – tam jsme teda nebyli, protože jsme většinou přes den jezdili po výletech, a taky proto, že jsme celý pobyt měli krásný počasí.

Co mi ale přišlo (i právě vzhledem k počasí) super, byly venkovní bazény, plážový písek, skákací hrady a hřiště pro děti.

Jeden den bylo šílený vedro, takže se nám nechtělo nikde trmácet a zůstali jsme s dětmi u bazénu. Je fakt, že jsme trošku zhýčkaní dubajskými teplotami, takže dvacetičtyřstupňová voda v bazénu se nám zdála studená. Ale po chvíli si člověk zvykl. Nebo spíš děti..:)

Okolo brouzdaliště pro děti byl plážový písek, takže bábovičky jely o stošest. Všimněte si na fotce tady nahoře, že v dáli vykukuje Sněžka, takže můj název článku nelhal. Opravdu jsme měli z “pláže” výhled na Sněžku. Zvláštní…:)

Jak je vidět na fotkách, v celém komplexu to žilo rodinnou atmosférou.

Osazenstvo bylo teda výhradně polské, jiné Čechy jsme tu nepotkali. Zároveň nám tu ale během pobytu nikdo nedal najevo, že tu snad nemáme co dělat. S obsluhou jsme se domlouvali většinou česky. Člověk tak nějak rozumí jim a oni tak nějak nám.:)

Každý večer se tu na písku konal animační program pro děti – většinou cvičení, hry a diskotéka. Kdo chtěl, mohl se zapojit.

Nechybělo ani bistro se zmrzlinou, pivkem a párkem v rohlíku. Ostatní dny, kdy už nebylo tak horko, byl areál celkem vylidněný, protože lidi jezdili po výletech.

Takže jak vidíte, děti se tu rozhodně nenudily. My jsme ale samozřejmě netrávili čas jenom v resortu. Každý den jsme jeli autem někam na výlet po okolí. Všechna místa, která jsme navštívili, byly tak do tři čtvrtě hodinky jízdy autem, takže žádný velký trmácení.

Co jsme všechno navštívili?

Dinopark – Szsklarska Poreba. Park byl umístěný v lese (což bylo příjemný, protože ten den bylo vedro), nechyběli samozřejmě dinosauři a dál hřiště, průlezky a různé hry pro děti. Víc info ZDE.

LEGO výstava – Szklarska Poreba. Nečekejte žádný velký Legoland. Výstava zabírá několik místností v domku ve Sklárské Porebě. Lego se i hýbe a vydává zvuky, byli jsme tu asi necelou hodinku. V rámci výstavy je tu i obchůdek s Legem, takže jsme samozřejmě byli uprošeni k nákupu Lega. “Mami, prosím, aspoň tu malou krabičku.” 🙂 Víc info ZDE.

Park Bajek – Karpacz. Tenhle zábavní park pro děti byl moc fajn. Spousta průlezek, houpaček, kolotočů a všeho, co děti potřebují k vyblbnutí na čerstvém vzduchu. Příjemný bylo, že tu nebylo moc lidí. Strávili jsme tu bez problémů asi čtyři hodinky. Víc info ZDE.

Bobová dráha Esplanada – Sklárska Poreba. Klasická dráha, kterou známe z Krkonoš. Dali jsme několik jízd, oběma dětem se to líbilo. Kromě bobové dráhy tu byl i velký zábavní park. Víc info ZDE.

A tady přichází něco, co mě úplně nadchlo:

Restauracja Stara Stajnia – Lomnica. Přímo v Lomnici, kde byl i náš resort, jsme objevili nově zrekonstruovanou zemědělskou usedlost, která nyní slouží jako restaurace, hotel a je tady i pár obchůdků s ručně vyráběnými výrobky jako oblečení a bytový textil ze lnu, domácí marmelády, košíky a keramika.

V restauraci neskutečně výborně vaří a celé tohle místo je perfektní k relaxaci. V maštali můžete nakrmit a pohladit koně a v restauraci byl i dětský koutek, kde si děti pohrály. Víc info ZDE.

Paláce (česky zámky) Lomnica a Wojanów jsou nově zrekonstruovaná šlechtická sídla. Pozor, nečekejte ale žádné nudné zámecké prohlídky, protože jsou předělané na hotely a restaurace. Tomu říkám super nápad! Celé areály jsou volně přístupné, obklopené nádhernými parky. Strávili jsme tu celé odpoledene a byla to prostě nádhera!

Víc informací najdete ZDE a ZDE.

A nakonec Jelenia Góra – město s krásným náměstím, ideální na venkovní posezení v cukrárnách a kavárnách.

Tomuhle pouličnímu stánku jsem neodolala…

… a přivezla jsem si krásnou máslenku a džbánek na mléko.

Takže, pokaždé, když dělám velkou snídani, (což teda není zase tak často:)), si na naší dovolenou v Polsku vzpomenu.

Za mě to prostě nemělo chybu!

A co vy, byli jste už v Polsku? Doporučíte mi další pěkná místa a ubytování?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *