MÓDNÍ BLOGERKA – ZAHLEDĚNÁ SAMA DO SEBE?

Nesleduju moc módních blogerek. Vlastně, když je tak počítám, je jich jen pár a většinou jsou to ženy přes čtyřicítku a vesměs maminky. Zřejmě proto, že do týhle kategorie tak nějak spadám i já. (Čtyřicítka se pomalu, ale jistě blíží.:))

Nedávno si jedna z mých oblíbených blogerek, Janka Polliani, která je zároveň maminkou dvou dětí, na Instagramu posteskla, že dostala pár nepříjemných komentářů (nebo možná e-mailů, přesně to nespecifikovala), kde jí bylo vyčteno, že je špatná matka, protože se věnuje módnímu blogu, cestuje (většinou za módou – Fashion Week apod.) a vůbec, její Instagram je plný jejích outfitů, tudíž se asi zřejmě příliš nevěnuje jejím dvěma dětem. Prostě, že je zahleděná jen sama do sebe.

Ona se k tomu samozřejmě vyjádřila a napsala, že jí takový komentáře moc mrzí, protože Instagram a sociální média nezobrazují celý její reálný život, ale jen to, co na něj umístí. A protože se s manželem dohodli, že kvůli bezpečnosti jejich dětí nebudou jejich fotky nikde zveřejňovat, a protože prostě JE módní blogerka, tak je holt její Instagram plný módy. To ale ještě neznamená, že se o ně nestará, netráví s nimi čas, a že je špatná matka.

Vedlo mě to k zamyšlení i nad sebou a mým blogem. Nejsem sice světově známá, píšu si blog víceméně pro sebe a pár skalních nadšenců, ale je to taky módní blog a dvě děti mám taky jako Janka. Myslím, že na sledovanosti blogu až tak nezáleží, móda je prostě koníček. Tak jako každej jinej.

Pro mě byla móda tak nějak vždycky hobby č.1, tak jako pro někoho jinýho třeba modelářství, pečení dortů nebo fotbal. Protože móda mě prostě baví a nebyla bych to bez ní já.

Takže holt nepíšu o vaření, dětech nebo globálním oteplování, ale o módě. Tím pádem i můj blog, Instagram a Facebook je většinou plný módy. A protože můj muž je taky proti, abych dávala příliš mnoho fotek našich dětí na veřejná sociální média, tak to taky může vypadat, že nedělám nic jinýho, než, že pózuju někde před objektivem a starám se hlavně o to, co mám na sobě a ne o chudáky děti.

Takže u mě je to asi takhle:

Na blog mám času asi tak, jako každá jiná maminka na svoje koníčky. To znamená jen, když mám volnou chvilku bez dětí. (A bez muže.:)) Někdy napíšu příspěvek během pár minut, někdy se s tím mořím několik dní, protože na to nemám prostě čas a dostatečněj klid. Pro mě je na prvním místě starost o rodinu. Aby měli navařeno, napečeno, svačiny, úkoly, čistý prádlo, abysme spolu trávili hezkej čas, jeli na výlet a vůbec, aby děti jednou neřekly, že maminka dělala to a to, a že na ně kašlala. Takže můj blog je v podstatě u nás v rodině až na posledním místě. Je to můj koníček, moje malá radost a únik z rodinnýho cirkusu. A kdo ví, třeba to jednou bude i moje práce. To netuším. Ale pokud to práce bude, bude to práce jako kterákoliv jiná, která někdy začíná a někdy končí.

Takže nevím, jak to má Janka Polliani, protože její blog v podstatě už její práce je a musí se mu věnovat víc než já, ale to, že nedává fotky dětí na sociální média, ale dává tam jenom její módu, z ní nedělá špatnou matku.

Takže, na obranu nás, módních blogerek:

Nejsme zahleděné samy do sebe, protože dáváme na blog to, co zrovna máme na sobě. Děláme jen to, co nás baví a náš blog a sociální média slouží jako inspirace pro ty, které mají stejnou “úchylku”. Jsme tu pro ostatní ženský, abysme (záměrně nepoužívám abychom – to je na mě moc spisovný:)) je inspirovaly a dodaly jim sebevědomí, protože stejně jako ostatní ženský, ani my nejsme dokonalý.

A protože jsem vlastně nakousla téma módních blogerek, napadlo mě, že vám doporučím i jiné módní blogy, ať víte, které blogerky sleduju já. Ale to až někdy příště, až na to bude čas. Aby někdo taky neřekl, že se nestarám o děti, že jo!:)

foto/Nick Arundel

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *