MIU MIU DRESS

 

Módní návrháři nám už postupně představují kolekce pro rok 2018, což je v módním průmyslu zcela běžné, já ale zůstanu u letošního léta, protože ono stejně ještě ani nezačalo. A konkrétně u módního domu Miu Miu. Jejich kolekce jaro/léto 2017 byla na přehlídkových molech k vidění již na podzim loňského roku, ale jak říkám – léto teprve přichází, a tak není vůbec pozdě se jejich módou inspirovat.

Kdo znáte Miu Miu, tak víte, že jejich móda je barevná, hravá, (a ano, bohužel i drahá) a s prvky retra. I letošní jarní kolekce je ve velmi retro stylu. Co se vám nejspíš vybaví při pohledu na předváděné modely, jsou staré fotografie vašich maminek a babiček z dovolené v Bulharsku. Všechny ty potisky, střihy, plavky s vysokým pasem a hlavně koupací čepice. Ne, nebojte, tyhle čepice se do módy nevracejí.:)

Já jsem chtěla vypíchnout hlavně šaty, které se na přehlídce objevily, a které se mi moc líbí. Jednou jsem byla na přednášce českého módního návrháře Jakuba Polanky, a ten si posteskl a poukázal na to, že z ulic skoro vymizely šaty. Řekl přesně: “Jak je možné, že v létě nejsou na ženách vidět šaty?” Ne, že by zmizely úplně, ale přece jen je ženy nosí míň než za dob našich babiček a i já si myslím, že je to škoda. Tyhle šaty od Miu Miu jsou velmi klasické, ženské, určitě pohodlné a pokud necháte porozepnutých pár knoflíčků, tak jsou i velmi sexy. Doufám, že takové nějaké uvidím i v dostupnějších obchodech. Kdyby žila moje babička, podobné šaty by mi “spíchla” za jeden víkend. Byla výborná švadlena a jsem si jistá, že model ušitý od ní byste na přehlídce Miu Miu od těch ostatních nerozeznali. A myslím, že by šla chudák šla do kolen, kdyby věděla, za kolik se tyhle šaty prodávají. Ale i tak se mi líbí všechny!

Fashion designers have already introduced their collections for the year 2018, which is quite common in the fashion industry, but I’ll stick up with this summer because it has not even begun yet. I’d like to focus on the fashion house Miu Miu. Their Spring / Summer 2017 collection was seen on the catwalks during autumn last year, but as I say, the summer is coming, so it’s not too late to be inspired by their designs.
Miu Miu has always had colorful playful fashion  collections (… and yes, unfortunately quite expensive too!) with a kind of retro twist. Miu Miu SS/17 collection reminds me of old photos of my grandomother during her vacation in Bulgaria many years ago, and in particular all the prints, cuts, high-waisted swimsuits and mainly those funny bathing caps. No, don’t worry, these caps aren’t back in fashion. 😉
I would like to mention the dresses that appeared in the SS/17 collection. I really love them! Not so long ago I attended a workshop with the Czech fashion designer Jakub Polanka. He pointed out that dresses almost disappeared from the streets at one point. He said: “How is it possible that in the summer there are no dresses seen on our ladies anymore?” Of course dresses haven’t disappeared completely, but it seems that today’s women wear them less than our grandmothers in the past did, and I think it’s a shame. These Miu Miu dresses are very classic, feminine, comfortable, and if you unbotton few buttons in the cleavage area, they are even very sexy. I am hoping that I’ ll find some similar and more affordable dress around the shops. If my grandmother was still alive, she would have tailored some similar dress in one weekend for me. She was an excellent seamstress, and I’m sure that you would’t be able to tell the difference between her work and the work of Miu Miu. And I think she would be on her knees if she knew what the price of these dresses are today. However, saying this, I love them all! 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *