MAURICIUS

Je to skoro měsíc, co jsem naposledy napsala příspěvek na blog. Měsíc?!! To jsem teda vostuda! V podstatě za čtyři roky, co píšu blog, je to asi nejdelší pauza. Mám ale omluvu – listopad byl u nás nějak šíleně hektickej. Pořád se něco dělo. To si nestěžuju, pánbůh chraň, ostatně nemám vůbec na co, jen to konstatuju. Období od půlky října do konce listopadu je u nás v Dubaji období návštěv a hlavně došlo i na cestování, a to na naší dlouho plánovanou rodinnou dovolenou na Mauricius. A to, chtě nechtě, vyžaduje velký přípravy, se dvěma dětma obzvlášť. Blog tedy musel počkat.

Ale jsme zpátky a musím říct, že to byla zatím naše asi nejhezčí rodinná dovolená plná sluníčka, koupání a vůbec velmi příjemný rodinný pohody. Dokonce, jak to někdy na těhle dovolených bývá, jsme se s mužem za celou dobu ani jednou “nechytli”.:)

Ale začnu od začátku. U nás v Dubaji o sluníčko a moře nouzi rozhodně nemáme. Jenomže dubajské moře a pláže už známe nazpaměť a jednoduše jsme všichni potřebovali změnu. Vypadnout z pouště a zamířit jiným směrem než do Čech jako obvykle. Dubaj má výhodu ve velmi dobré poloze, odkud je to letadlem kousek do oblíbených “koupacích” destinací jako je Thajsko, Seychely, Maledivy nebo právě Mauricius. Let na Mauricius trvá z Dubaje necelých šest hodin, což je stejná doba, jakou létáme do Prahy. Takže v tomhle ohledu máme, oproti vám doma, výhodu.

A proč jsme se rozhodli právě pro ostrov Mauricius?

Ono to šlo tak nějak vyřazovací metodou. Na Seychely jsme si zaletěli před třemi lety – byla to vůbec naše první rodinná dovolená, kterou jsme podnikli z Dubaje. (Můj článek o Seychelách najdete TADY.) Vlastně jsme se nejvíc rozhodovali mezi Maledivami a Mauriciem. Nakonec vyhrál Mauricius, protože jsme se trochu báli toho, že Maledivy budou jen hotelový resort a nic moc kolem. (Možná se ale pleteme…?) Chtěli jsme kromě pobytu v hotelu mít taky možnost udělat i nějaké výlety po okolí. A dalším, celkem zásadním důvodem bylo to, že nám Mauricius doporučilo dost našich dubajských známých, kteří tam byli na dovolené. Musím říct, že to byla skvělá volba.

Každá rodina je jiná a má jiné představy o ideální dovolené. My jsme chtěli odpočinek. Muž od práce, já od neustálého vaření, uklízení a nákupů, děti od vstávání do školy a školky a vůbec, od každodenních povinností. Chtěli jsme klídek, pohodu a být prostě všichni spolu. Jelikož jsou naše děti v podstatě “odkojení” mořem a jsou zvyklí na teplo, byl pro ně Mauricius ideální. Nicméně velmi zásadní roli v tom sehrál hotelový resort Shandrani Beachcomber, který za nás neměl jedinou chybičku a splnil všechny naše požadavky na ideální koupací dovolenou. Potkali jsme tam jeden český manželský pár, který zrovna resort opouštěl a říkali nám, že už jsou tam potřetí a jsou vždy nadšení. Musím říct, že na konci našeho pobytu jsme začali uvažovat, že bychom se tam chtěli určitě ještě někdy vrátit.

Hotel

 • Resort Shandrani Beachcomber je pouhých 10 minut taxíkem od letiště, takže žádné velké cestování. Ale nebojte, letiště je schované za kopcem a pláž hotelu je velmi klidná, žádný hluk. Občas nad pláží proletí startující letadlo. (Což nám teda vůbec nevadilo, navíc jich bylo denně jen pár a v noci jsme žádné ani neslyšeli.)
 • Pokud přiletíte dřív než je check-in nebo odlétáte dlouho po check-outu, můžete se v klidu převléknout v tzv. departure house, který je součástí hotelu. K dispozici je vám koupelna, šatna a uzamykatelné skříňky. Po ranním příletu jsme se tam převlékli do plavek a strávili dopoledne na hotelové pláži, než nám připravili pokoj. All inclusive stravování jsme mohli využívat ihned po příjezdu a nečekat až na check-in. Zhruba po pěti minutách na pláži mi před nosem přistál drink.:)
 • Nejde o klasický obrovský hotel s přelidněnou pláží. Ubytování se nachází v jednotlivých patrových domcích, kde je většinou 6 pokojů. Domky jsou zasazené do nádherné tropické zahrady. Všude bylo perfektně čisto. Personál byl neskutečně milý a ochotný.
 • Hlavní budova, kde se nachází recepce, všechny restaurace a bary, je v podstatě jen pod doškovou střechou, takže veškeré stravování probíhá na čerstvém vzduchu, což je velmi příjemné. Žádný pobyt v klimatizaci (jako v Dubaji).
 • Ačkoliv byl hotel velmi klidný a velká část ubytovaných lidí tvořily páry různého věku, je hotel velmi dobře připravený i na děti. Nechybělo hřiště, dětský klub s možností hlídání dětí a s pestrým programem aktivit.
 • Co bylo naprosto perfektní, byla možnost vodního lyžování, které bylo součástí hotelové pláže a pro hotelové hosty bylo zdarma. Náš osmiletý syn se po šesti dnech naučil lyžovat na laně za člunem. (Minimální věk pro vodní lyžování byl 8 let.) Hotel nabízí taky výlety lodí s proskleným dnem, šnorchlování, ale i půjčení malých plachetnic, kajaků a vodních šlapadel. Ano, zcela ZDARMA.
 • Resort je umístěný na výběžku, který je obklopený dvěma plážemi – každá z jedné strany resortu. Písek byl světlý, moře azurové, vstup do moře mělký. Všude jsou k dispozici lehátka, slunečníky a ochotná obsluha. Bazény s přilehlými bary jsou ideální, když si chcete dát drink a zároveň mít děti pod dohledem.

Ubytování

 • Na výběr je několik druhů pokojů. My, vzhledem k našim dvěma dětem (8 a 4 roky), jsme vybrali “2 bedroom family apartment”, což byla skvělá volba. Součástí apartmánu byl obývací pokoj s manželskou postelí, k němu velká koupelna s WC a šatna. Dál dětský pokoj s palandou a single postelí (takže se vejde i třetí dítě) a koupelna s WC pro děti. Žádné ranní tahanice o koupelnu!:) Náš apartmán byl umístěný v přízemí s terasou a nádherným výhledem do zahrady a na pláž.

Jídlo

 • Co se týká stravování v hotelu, měli jsme all inclusive a hojně jsme ho využívali.:) Všechno jídlo bylo čerstvý a neskutečně dobrý. Snídaně, obědy a večeře se odehrávaly v hlavní restauraci Le Grand Port formou bufetu. Některá jídla kuchaři připravovali přímo v restauraci, výběr byl obrovský. A ten pocit, že nemusíte celý pobyt vařit!!!!:) Večeře v hlavní restauraci byly každý den jiné – jeden den byla např. libanonská kuchyně, jiný den byla francouzská. Pizza pro děti byla každý den, takže jistota. Já osobně jsem se snažila ochutnávat pro mě neznámá jídla. (Na váhu jsem od návratu radši nevlezla.:))
 • Kromě hlavní restaurace jsou v hotelu ještě další menší restaurace formou á la carte – například italská Ponte Vecchio, mezinárodní Le Sirius nebo thajská Teak Elephant. I tam platí all inclusive (takže nic neplatíte), ale rozhodně doporučuju udělat si rezervaci stolu do těchto restaurací hned v den příjezdu, případně pár dní před příletem e-mailem. Jinak hrozí, že už nemusí být volný stůl. (To se netýká hlavní restaurace Le Grand Port, kam můžete kdykoliv bez rezervace.) Rezervaci není problém potom i na poslední chvíli zrušit. Na večeřích se vyžaduje dress code “smart casual” – tedy pánové musí mít dlouhé kalhoty. Já jsem na sobě měla většinou koktejlky.

Cestování

 • Na ostrově není problém půjčit si auto v jedné z autopůjčoven. S půjčením auta nám pomohli na hotelové recepci. Jediný problém je samotný řízení, protože na Mauriciu se jezdí vlevo, takže ze začátku měl můj muž řízení plný brejle. Místo blinkru jsme pořád pouštěl stěrače, ale jinak dobrý.:)
 • Pokud jedete na výlet a máte na hotelu zaplacený all inclusive, hotel vám na cestu připraví lunchbox s jídlem a pití. Stačí výlet den dopředu nahlásit.
 • Náš celodenní výlet směřoval do přírodního parku Casela, který je zhruba 60 km od hotelu. Park byl fajn, asi nejvíc se nám líbilo krmení zvířat, které rozhodně doporučuju si připlatit. Krmili jsme obrovské suchozemské želvy, žirafy, kozy a taky pštrosy, což byl pro děti super zážitek.

A co dodat závěrem?

Že to prostě nemělo chybu!♥

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *