LA MER DUBAI

Co se mi na Dubaji vždycky líbilo, je rychlost jakou se proměňuje. Staví se tu fakt neuvěřitelně. A stejně neuvěřitelně se proměnila i pláž La Mer Dubai. Ona se tedy předtím takhle nejmenovala, tohle cool jméno dostala až teď, když konečně vypadá k světu..

Před pár lety tu totiž byla jen holá pláž. Kde nic, tu nic. Žádné restaurace, žádné kiosky, žádné sprchy nebo toalety. Veškeré jídlo a pití si lidi museli vždycky vzít s sebou a nedej bože, když se někomu chtělo na záchod… Byli jsme tu tuším za ty roky snad jenom jednou.

Potom byla pláž na nějakou dobu zavřená a probíhala rekonstrukce. Znovu se otevřela veřejnosti během loňského podzimu a musím říct, že tohle místo nepoznávám.

V první chvíli mi fakt spadla brada. Po vstupu na La Mer totiž máte pocit, že jste na pláži někde v Kalifornii. Stalo se z ní cool místo, kde o jídlo a zábavu není nouze.

Tak tedy – La Mer je veřejná pláž, neplatí se tu žádný vstup. Nicméně pláž samotná není moc velká, takže o víkendu je tu opravdu hlava na hlavě, proto sem chodíme vždycky jen o všední dny.

Co mě překvapilo hned při příjezdu k pláži, byly podzemní garáže. Ano, tahle pláž má svoje vlastní podzemní garáže. Do týhle chvíle jsem netušila, že by něco takovýho mohlo být možný.

Nápad je to super. Se zaparkováním na veřejných plážích tady v Dubaji bývá totiž problém. Většinou člověk musí parkovat kilometr daleko v postranních uličkách a navíc teplota uvnitř auta se potom přibližuje k bodu varu. To se vám v podzemních garážích nestane. Za tohle dávám palec nahoru!

Na pláži nechybí půjčovna lehátek a slunečníků, půjčovna vodních skútrů, šlapadel, kajaků a všech těhle vodních krámů. Jsou tu převlékárny, záchody a sprchy umístěné do stylových barevných domečků. Nechybí vyžití pro děti – hřiště, průlezky, houpačky.

No a restaurace? To je výběr snad z celého světa. Pláž je lemovaná restauracemi a kavárnami, které jsou navíc v několika řadách, takže je jich tu opravdu hodně a vybere si snad každý – japonská, libanonská, steak house, barbecue grill a spousta dalších. Nové restaurace se pořád postupně otevírají.

My jsme vyzkoušeli burger a salát v Backyard BBQ a nemělo to chybu!

Nechybí tu taky, v Dubaji momentálně děsně populární, retro autobusy s občerstvením nebo zmrzlinou.

Takže co se týká jídla, nemusíte se bát, že budete na pláži hladovět. Jídlo je tu fakt luxusní a tomu odpovídají samozřejmě i ceny. Takže jako langoš na Mácháči to není, ale to je holt Dubaj, s tím musíte počítat.

Celé tohle místo dělá dojem, že je prostě free, cool a in. Kalifornie jak vyšitá. Jenže tady v Kalifornii nejste. Jste v arabském světě a muslimské kultuře, takže to tu nakonec až tak free není.

To znamená žádný alkohol (ne, ani pivko v restauraci), obléknout se, jakmile se vzdálíte pár kroků z pláže a s focením to tu taky nepřehánějte, zvlášť pokud máte větší foťák. Chlapíci od security jsou tu na každém kroku a všechno sledují.

Nicméně není to nic, co by bylo v Dubaji nějak neobvyklý. Tahle omezení se týkají všech dubajských veřejných pláží.

Nicméně pokud oželíte alkohol a budete dodržovat pravidla, bezpochyby si to tu užijete. Zvlášť rodinám s dětmi se tu bude líbit. Děti se tu mají kde vyblbnout.

My jsme si to na pláži užili, určitě sem občas zajdem. Když to porovnám s tím, co tu bylo předtím, tak je to samozřejmě nebe a dudy. I bez toho pivka k obědu.;)

Víc informací o pláži najdete na lamerdubai.ae

Další z dubajských pláží, kam byste měli vyrazit? Mrkněte SEM!

 

4 Comments

  • ANNA napsal:

    Teeeda, to je paráda. 🙂 Jinak by mě zajímalo, jestli právě díky tomu, že je plán sice veřejná (takže asi i s turisty), ale pořád v muslimské zemi, je nějaký závažnější problém s bikinami? Nebo prostě jenom odvážnějšími plavkami? Protože když se kolem sebe obecně rozhlídnu, tak dnešní plavky nejsou plavky, ale spíš takové dva kousíčky látky s motouzkem co je má udržet na místě… 😀

    • Aničko, bikiny jsou v Dubaji úplně v pohodě. I ty titěrný. Jediný, co se tu nesmí, je nahoře (případně dole) bez. Už jsem tu viděla i holky v tangách, ale to už mi přijde příliš. A ano, v plavkách jsou tu hlavně turisti nebo přistěhovalci jako my. Místní se buď na veřejných plážích nekoupou nebo mají speciální koupací úbory.

  • Jarmila napsal:

    Paráda, zajímavá pláž, možná navštíveme společně s dětmi.???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *