KVALITNÍ KABÁT = OHROŽENÝ DRUH?

Za poslední roky jsem zimy moc neužila. V Dubaji totiž zima znamená denní teploty od dvaceti do pětadvaceti stupňů a doma v Čechách se v tomhle období vždycky jen tak mihnu. Takže i zimní kolekce oblečení jdou tak trochu mimo mě. A je to škoda, protože z hlediska módy je to daleko kreativnější období než léto. Dá se totiž vrstvit a vůbec si s módou víc vyhrát..

Potom, co jsem teď o Vánoce přiletěla zpátky domů a zrevidovala můj zimní šatník, jsem dospěla k názoru, že opravdu nutně potřebuju novej kabát. Mám velmi jasnou představu. Flaušák ve stylu Max Mara v barvě velblouda – to znamená s klasickou fazonou, s páskem, bez knoflíků a v délce pod kolena.

Nebudete mi to věřit, ale sehnat KVALITNÍ flaušový kabát v tomhle stylu, byl v Praze celkem nadlidskej výkon. Kde nic, tu nic. Všude haldy slev, oblečení válící se po zemi, ale vesměs hadry, hadry, hadry… Občas jsem viděla i něco, co mělo flaušový kabát připomínat, ale kvalita byla žalostná. Zmamlaný kus čehosi, co mělo být ve skutečnosti kabát. Materiál tak tenoučkej, že bych v něm zmrzla už někdy na konci října. Selhaly módní řetězce á la Zara i mnohem dražší značky. V levnějších řetězcích mi až krvácelo srdce, protože co oni jsou schopni prodávat jako kabát, to je snad až trestnej čin. Z toho je člověku, co trochu rozumí módě, až do breku. Moje babička švadlena by chudák asi žasla.

No prostě to zkrátim. Nosím teda místo toho tenhle červenej flaušák, kterej mám pár let. Je od maminky z obchodu a je to kabát, kterej patří mezi nadčasový kousky. Jak střihem, barvou, tak HLAVNĚ kvalitou zpracování a materiálem. Je to prostě klasika, kterou, (pokud mi pořád bude), budu mít v šatníku ještě minimálně dalších deset let a při dobrý péči bude pořád vypadat dobře, stylově a šik!

kabát/Andrea Martiny, sukně/Promod, rolák, kabelka, náušnice/moje starší kousky

foto/Monika Váňová

 

 

 

 

2 Comments

  • Stella Bloom napsal:

    Souhlas ve všech bodech, až na dokonalý kabát narazíte, prosím o tip, samozřejmě nejlépe ve smyslu poměr cena/výkon :-). Koupila jsem vloni ve slevě Hugo Boss, sice hezký, ale dost tenký a za dokonalý ho až tak úplně nepovažuji. Hodně štěstí a hezký celý rok 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *