KOŠILOVÉ ŠATY – EVERGREEN PRO KAŽDOU POSTAVU

Všechny vás zdravím, přátelé!

Po týdenní odmlce, kdy jsem měla počítač v servisu, jsem tu zpátky. Musím vám říct, že už jsem měla nahnáno. Největší noční můra každýho blogera totiž je, že se nebude moct jednou dostat do svýho blogu. Přesně tohle se dneska ráno stalo i mě, když jsem se po přeinstalování počítače snažila zalogovat do WordPressu, abych vám sem mohla hodit nový článek.

A ejhle! Ono to nešlo… Prostě a jednoduše jsem zadávala blbý heslo, který jsem sice měla napsaný v notýsku, nicméně bylo starý. Ano, velmi chytrý. Ale naštěstí jsou tu všechny ty bezpečnostní prvky propojený s mobilem a já nevím s čím vším, takže se mi nakonec podařilo se sem dostat. Konečně jsem opět “doma”.:)

A hned se na vás vrhnu s další módní inspirací. Dnes tu mám košilové šaty.

Pokud si na léto chcete pořídit jedny šaty, který budete chtít nosit od rána do večera, pořiďte si právě košilový typ. To znamená propínací, v délce pod kolena a se zavazovacím páskem. Tyhle šaty sluší každé postavě a jsou univerzální. Není to žádný nový výmysl. Košilové šaty jsou tu už desítky let. Nosily je už naše babičky, naše maminky a jsou tu pořád a v plný parádě.

A co je na košilových šatech vlastně tak úžasnýho?

Za prvné: Jsou neskutečně pohodlný. S délkou pod kolena a áčkovým střihem se nemusíte bát, že vám z nich všechno poleze, až si budete sedat. Áčkový střih vyrovná větší boky, délka pod kolena nebo do půli lýtek zase zakamufluje ne zrovna modelkovské nohy. (Známe to – silnější stehna, kostnatá kolena…) Pokud jste vysoká, můžete šaty nosit s nízkými botami – klidně s balerínami nebo pantoflíčky bez podpatku. Jestli jste menší postavy jako já, potom šaty zkombinujte s podpatky nebo s botami na klínku. Rozhodně se vyhněte umělým materiálům, v létě je nejpohodlnější bavlna.

Za druhé: Rozepnuté knoflíčky u krku vám vytvoří véčkový výstřih, který vám prodlouží krk, odvede pozornost od větších ramen a opticky prodlouží postavu. Je jen na vás, jak moc necháte výstřih rozepnutý. Pokud máte pocit, že jsou košilové šaty až moc usedlé, jednoduše rozepněte o knoflíček víc a nechte (jemně!) vykouknout lem vaší hezké podprsenky. Tenhle malý detail mi přijde víc sexy než upnutý mini šaty s óbr výstřihem, kde to všechno vybalíte na první dobrou a nezbyde už prostor pro představivost. Já osobně mám radši tyhle “sneaky little details”.:)

Za třetí: Rukáv je vždycky sázka na jistotu, pokud máte pocit, že vaše tricepsy připomínají aspik.:)

Za čtvrté: Pásek dodá postavě symetrii, zvýrazní pas a udělá tvar “přesýpacích hodin” i u těch typů postav, které výrazný pas nemají. Jednoduše pas opticky vytvoří.

Za páté: S různými doplňky z košilových šatů vytvoříte univerzální kousek. Užijete je jak do práce, tak na večerní drink, chce to jen vyhrát si s doplňky.

Já osobně nedám na košilové šaty dopustit a musím říct, že co jsem tak pátrala v obchodech, je jich tuhle sezonu všude celkem plno. A to je dobře.

Víc takových šatů do ulic, prosím!

šaty/Zara, náušnice/Zara

foto/ Michael Kruger

1 Comment

  • Jarmila napsal:

    Košilové šaty: souhlas. Praktické, slušivé, prostě echt. Jelikož já uř se řadím ke generaci mladších babiček, dávám za pravdu,že jsou to šaty, které tady nosila i má generace v době svého mládí. Měla jsem je taky, byly modré s bílými knoflíčky a z bavlny a v té délce pod kolena. Opravdu příjemné na nošení a též slušivé. A šaty, které jsou na tvém blogu Jindro, opravdu dávám za jedna. Budu se muset po nějakých košilových šatech podívat, jen nevím, zda i české obchody jsou tak zásobeny jako ty v Dubaji. Možná malé butiky, např. krásný obchůdek ve Veltrusech???

    Díky za inspiraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *