KAŽDODENNÍ PÉČE 30+

Nebudu si nic nalhávat. Moje pleť se od dob, kdy mi bylo dvacet, o něco změnila. Přibylo pár prvních vrásek a kruhy pod očima jsou výraznější. Ale je tu i jedno pozitivum – nemusím už tolik bojovat s pupínkama jako kdysi.

Možná jsem teď v kosmetice i trochu vybíravější. Na poličce nemám kvanta lahviček. Nekoukám jenom na lákavý obal a hezkou vůni, ale hlavně na to, jestli je kosmetika pro mě opravdu vhodná. Mířím cíleně. Na vrásky, na rozjasnění pleti, na kruhy pod očima a na sametovou pleť. Když už si něco koupím, chci, aby to fungovalo.

 

 

 

Donedávna jsem používala mojí oblíbenou kosmetiku Shiseido (článek tady), se kterou jsem byla moc spokojená. Ale řekla jsem si, že je čas vyzkoušet zase něco novýho.

Proto mi pod stromečkem přistála francouzská kosmetika Clarins. Denní a noční krém a taky anti-age sérum. S anti-age sérem mám už zkušenosti – pár let jsem používala ‘Lancome Génifique Serum’, takže mám srovnání. ‘Double serum Clarins’ se stejně jako to od Lancome objevuje v Top 10 anti age sér na různých kosmetických webech a recenzích. Obě tedy patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu. Obě jsem vyzkoušela a vidím v nich jeden zásadní rozdíl.

Na rozdíl od ‘Lancome Génifique Serum’ má ‘Clarins Double Serum’ víc olejovou konzistenci. V první chvíli jsem se toho lekla, protože mám v t-zóně mastnější pleť a i po nanesení je olejíček znát. Po pár minutách se ale vstřebá a po oleji ani památky. Pleť je krásně vláčná a nádherně hebká! To je asi nejvýraznější rozdíl.

Naproti tomu sérum od Lancome má tekutou konzistenci, žádný olejíček a po nanesení na pleť má vypínací efekt, který je na pleti hodně cítit. Máte pocit, že se vám pleť okamžitě napne. Ten pocit ale není nepříjemný. Spíš to vypadá, že sérum opravdu funguje od první minuty.

Nicméně důležitý je samozřejmě dlouhodobý efekt. Člověk nemůže čekat zázraky po pár dnech používání. ‘Clarins Double Serum’ je nicméně velmi příjemné a pleť je po něm fakt úžasně sametová.

Dál tu mám denní krém ‘Clarins Multi-active Jour’ a noční krém ‘Clarins Multi-active Night’. Čeho se u krémů vždycky obávám, je, aby nebyly moc dráždivé, aby po nich nevyskakovaly pupínky a aby noční krém, který je výživnější, nebyl zároveň až příliš hutný a mastý.

Tyhle dva krémy patří do kategorie 30+, takže na rozdíl od červené řady od Clarins, která je určená starším ženám, je konzistence krémů velmi lehká. Ani noční krém není extra hutný a nezanechává na pleti mastný film. Krémy působí na první vrásky a pleť nepůsobí unaveným dojmem.

Takže pokud se ptáte, jestli bych tuhle kosmetiku ženám po třicítce doporučila, tak rozhodně ano!

Produkty naleznete zde: Clarins Double Serum, Clarins Multi-active Jour, Clarins Multi-active Night

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *