JAK NOSIT ARMY STYL A NEVYPADAT JAKO VOJANDA

Army styl patří k módním stylům, které jsou tu prakticky pořád. Vrací se ve vlnách na módní výsluní a potom utichá. Z módní scény ale neodchází nikdy. V podstatě, i když zrovna není vojenský styl tím hlavním trendem sezony, není žádné faux paux ho obléknout. Pokud máte tuhle módu ráda a pořídíte si kvalitní kousek, nezbavujte se ho, jakmile trend utichne. On se totiž za pár sezon vrátí znovu a ve velkém.

 

V podstatě největší oříšek je army styl dobře zkombinovat. Obléknout na sebe vojenský kousky od hlavy až k patě není žádný velký stylingový umění. Jediný, čeho tím docílíte, je, že budete vypadat jako vojanda, případně tramp, co jde opékat buřty. Army styl, který působí velmi chlapsky, je potřeba vyvážit nějakým ženským prvkem. U materiálu to platí zrovna tak. Ke kůži a vojenskému plátnu je potřeba přidat ještě další (a opět ženštější) materiály. Jako příklad dávám můj outfit.

 

V army stylu mám khaki kalhoty s vysokým pasem a taky moje oblíbený boty á la kanady. Tyhle dva kousky jsou echt vojenský, proto je potřeba zbytek outfitu zjemnit. Tím ženským prvkem je vyšívaná romantická blůzka. Průsvitný materiál dodává celku sex appeal, výšivka působí jako zdobný prvek a dobře kontrastuje se strohým vojenským stylem. Jako svršek nosím k vojenským kalhotám a botám černý (umělý) kožíšek, který opět působí žensky.

Blůza je už sama o sobě zdobná, takže není potřeba celek dál zdobit, aby outfit nebyl přeplácaný. Výrazné náušnice stačí. Outfit je tak vyvážený jak stylově – vojenský styl versus ženský a zajímavý, co se týká kombinace materiálů – kůže, plátno, šifon, srst (umělá).

Pro někoho je to možná věda, ale v podstatě se jedná o základní pravidla, který je potřeba u stylingu dodržovat. Všechno se dá naučit.:)

A co vy a army styl?

foto/Monika Váňová

 

1 Comment

  • Hanka says:

    Já jsem si na jaře koupila a la vojenskou parku. Nečekala jsem, kolik se toho s ní dá vymyslet. A místo manžela ji nejvíc pochválil můj tatínek, velký fanda do vojenských věcí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *