ESTERHÁZY KOSTKA

 

Nevím jak vy, ale já si nedokážu představit podzim bez kostky. Kostkované látky a podzim prostě patří k sobě. Jenže každý rok je v módě trošku jiný vzor, letos je velký trend tzv. Esterházy kostka.

O tom, že se jí říká Esterházy jsem neměla donedávna ani páru. Naštěstí mám maminku, co se vyzná a taky Google. V angličtině tuhle kostku hledejte pod názvem “Glen plaid”. Co se týká barev, je tenhle kostkovaný vzor celkem umírněný. Nejčastěji se jedná o šedou, béžovou nebo hnědou kombinaci. To znamená žádná velká divočina. Nosí se jak na sólo sakách, tak na celých kostýmech. Působí velmi klasicky až formálně, takže si zaslouží oživit nějakým výraznějším barevným akcentem. Já jsem si pořídila tohle Esterházy sako v šedé barvě. Bude vypadat skvěle v černobílé kombinaci a nebyla bych to já, abych do outfitu nepřihodila trochu chilli červené. Ať nevypadám jako ňáká nudná úřednice, že jo.:) Jako vždy přidávám street style inspiraci jak Esterházy kostku nosit. Můj outfit udivíte už brzo, až tady u nás v Dubaji opadnou ty čtyřicetistupňový vedra.:)

P.S. Pokud v typech jednotlivých kostkovaných vzorů tápete, mrkněte TADY na tenhle článek. Najdete v něm názvy všech základních kostek plus něco málo z jejich historie. Je fajn to vědět.

I just can’t think of an autumn without plaid. Yes, the chequered patterns and Autumn just belong to each other, but every year there is a different style of plaid that will currently be on trend. This year it is the so called Glen Plaid. (In Czech we call it Esterházy Plaid, named after the Hungarian Count who made this particular design of plaid famous!)


When it comes to colors, this checkered pattern is quite conservative. The most common is a gray, beige or brown combination. That means nothing too wild! It can be worn both as a solo blazer or as a suit too. It is very classical and formal, so it deserves to be sometimes brightened up with some colorful accents. I bought my own Glen Plaid blazer in grey. It looks great in a black-and-white combination and it would not be me if I didn’t add a little bit of chilli red. You know me, I don’t want to look like some boring old office clerk!

As always, I’m adding some street style inspiration. You will see this outfit soon, after the 40-degree heat decides to disappear here in Dubai!

pictures: pinterest.com

moje sako/my blazer: pullandbear.com 

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *