DUBAJ S DĚTMI: 10 MÍST, KAM JE VZÍT ZA ZÁBAVOU

Každý týden mi v mojí e-mailové schránce přistane pár mailů od lidí, kteří můj blog našli náhodně na internetu, když hledali nějaké informace o Dubaji. Dost často se mě ptají na rady ohledně Dubaje a já všem poctivě odepisuju. Jsou to buď turisti, kteří se sem chystají na dovolenou nebo lidé, kteří uvažují, že by v Dubaji chtěli žít. Proto jsem si řekla, že přidám další tipy, které se můžou někomu hodit.

Díky mým dvěma dětem (synovi je 7 let, dceři budou 4 roky) znám Dubaj hlavně z pohledu mámy, která vždycky hledá způsob, jak děti zabavit a kam o víkendu zajet. Takže z tohohle hlediska mám Dubaj zmáknutou.;)

Předem říkám, že na všech místech jsme osobně byli, většinou několikrát, takže opravdu doporučuju to, co mám vyzkoušené.

Do mého seznamu záměrně nezařazuju pláže, protože předpokládám, že na pláži budete trávit většinu času. Dávám sem místa, kam můžete zajet, když budete chtít jinou zábavu, než je pláž.

Můj tip!

Dejte pozor na víkend (v Dubaji je to pátek a sobota). Odpoledne a večer jsou všude mraky lidí. Proto se s dětma vždycky snažíme vyrazit za zábavou během dopoledne, kdy je všude ještě relativně klid. O všední dny je situace samozřejmě o dost lepší.

Tady je našich 10 oblíbených míst:

CREEK PARK

Do Creek parku jsme začali se synem chodit krátce po přestěhování do Dubaje. Vzhledem k počasí je tohle místo skvělé během zimních měsíců, tak od listopadu do dubna. Jde o klidný rozlehlý venkovní park se spoustou hřišť a průlezek, kde se děti můžou vyřádit. Na rozdíl od jiných míst v Dubaji, je tenhle park relativně levný. Vstup do parku stojí jen pár dirhamů.

U hlavního vstupu jsou nafukovací skákací hrady a kolotoče a bývá tam i velbloud a poníci. Půjčují tu taky různá šlapací vozítka, na kterých děti můžou po parku jezdit. Všechno se platí zvlášť uvnitř areálu.

Je fajn si s sebou vzít deku a rozvalit se v parku na trávě, zatímco děcka dovádí na hřišti. V areálu parku je taky delfinárium, kde jsme s dětma asi dvakrát byli a kde je několikrát denně vystoupení lachtanů a delfínů (to se dětem opravdu moc líbilo) a je tam také jakési Technické muzeum určené pro děti – Children’s City.

Do areálu parku si můžete přinést vlastní jídlo a pití a udělat si na trávě piknik, nebo si koupit něco k zakousnutí v pár stáncích, které jsou v areálu nebo restauraci Happy Valley, která je součástí delfinária.

Víc informací: Creek Park, Children’s City, Dubai Dolphinarium

Víc informací: Dubai Dolphinarium

KIDZANIA

Tenhle dětský zábavní park se nachází uvnitř nákupního centra Dubai Mall. Je tedy ideální ho navštívit ve dny, kdy už jste zmoženi sluníčkem a nebude vám vadit strávit půl dne uvnitř nákupního centra.

Kidzania je takové malé městečko s ulicemi, obchůdky a auty, ovšem všechno ve zmenšené verzi pro děti. Děti si tu zkouší různá povolání, což v jiném zábavním parku v Dubaji nenajdete. Je tu maketa letadla Emirates, kde si v kokpitu zkusí roli pilota letadla, jako letušky nebo stevardi tu můžou v kabině roznášet jídlo. Dál je tu hasičská stanice, kde děti zažijí hasičský výjezd a “hasí” hořící dům. Najdete tu i policejní stanici, pizzerii, kde si děti můžou udělat vlastní pizzu nebo třeba ordinaci zubaře, kde pacientovi v podobě figuríny vrtají zuby. To se mi fakt líbilo.:D A samozřejmě další a další obchody a služby, kde si děti hrají na dospěláky.

Je to fakt zajímavý koncept zábavy pro děti. Nechybí ani kostýmy, takže je to vždycky se vším všudy. Všude jsou ochotní zaměstnanci, kteří dětem pomůžou. (Mluví tu na děti samozřejmě anglicky.) Kidzanii bych doporučila dětem tak od 4 do 12 let. Uvnitř zábavního parku jsou i rychlá občerstvení, takže tu můžete vydržet v pohodě pár hodin.

Víc informací: Kidzania

LEGOLAND DUBAI

Dubajský Legoland byl otevřený teprve nedávno a s dětmi jsme tam byli už dvakrát. (Hned vedle Legolandu je i Legoland Waterpark, kde jsme ale zatím nebyli, takže vám o něm nemůžu víc napsat.)

Legoland se nachází na úplném kraji Dubaje směrem na Abu Dhabi, takže z centra je to taková tři čtvrtě hodinka cesty. Pro nás to byla vůbec první návštěva Legolandu, v jiném jsme zatím nebyli, takže nemůžu srovnávat, ale nám všem – dospělým i dětem se tu vždycky líbilo.

Park je rozdělený na několik částí, něco se nachází uvnitř, něco venku. Některé atrakce jsou vhodnější pro větší děti, některé pro menší, takže je fajn, že se tu vyřádí všichni. Nejela bych sem ale v období od půlky dubna do půlky října – ve venkovních částech vám bude vedro. (V tomhle období bych zvolila radši Legoland Waterpark.)

V areálu je několik restaurací, většinou jsou dělané formou bufetu, takže si tu vybere každý. Co nám přišlo fajn, byla možnost koupení voucheru v hodnotě 90 dirhamů na osobu, který vám umožňuje jíst a pít v restauracích Legolandu po celou dobu zdarma v neomezeném množství. Za pár hodin strávených v Legolandu bychom za jídlo a pití utratili nejspíš i mnohem víc.

Jinak pokaždé, když jsme tu byli, tady bylo celkem málo lidí. Myslím, že je to tím, že cena lístku rozhodně není nízká a taky díky poloze mimo centrum města.

Víc informací: Legoland Dubai

MATTEL PLAY! TOWN

Tenhle zábavní park pro děti najdete v nákupním centru City Walk, které není tak profláklé jako Dubai Mall nebo Mall of Emirates, ale je klidnější a má svoje kouzlo. Zvlášť venkovní část je moc příjemná na posezení ve venkovních zahrádkách restaurací.

Playtown je tematický indoor park pro děti. Byli jsme tu s dětmi už několikrát. Řekla bych ale, že je vhodný spíš pro menší děti, tak max. do deseti let věku. Je rozdělený do několika částí podle pohádek Bořek stavitel, Požárník Sam, Mašinka Tomáš, Angelina Ballerina a Barney a přátelé. V horním patře jsou i speciální místnosti se zábavou pro batolata.

Mě osobně se líbilo malé 4D kino, kde se promítá krátký film o Mašince Tomášovi. Sedadla se s vámi hýbou, občas foukne vítr a dokonce vás (naštěstí jemně!) postříkají vodou.

Několikrát za den je tu i vystoupení pro děti a součástí Playtown je i jídelna, kde se můžete celá rodina najíst, aniž byste museli zábavní park opustit. Skvělé místo, kde utahat děti.;)

Víc informací: Mattel Play Town

DUBAI MIRACLE AND BUTTERLY GARDEN

Tak tohle by vám rozhodně nemělo uniknout, to se se líbí všem! Miracle garden je venkovní park, kde jsou z tisíců květin udělané různé sochy a obrazy. Je tu také jeden Guinessův rekord, a to letadlo Emirates A380 vytvarované celé z květin. Tím, že se zahrada nachází venku, je lepší sem zajít hned po ránu, kdy ještě není takové vedro. Opět nechybí různé stánky s občerstvením, zmrzlinou a prodavači balónků.

Když už budete v Miracle Garden, zajděte se podívat hned vedle (asi 10 minut chůze) do Butterfly Garden. V několika vnitřních klimatizovaných kopulích se nachází tisíce nádherných motýlů různých druhů, kteří tu volně poletují a vy si je můžete prohlížet. Pokud vaše děti trpí velkou fobií z hmyzu, pak se jim tu nemusí líbit, protože sem tam na vás nějaký motýl sedne.

Víc informací: Dubai Miracle Garden, Dubai Butterfly Garden

AQUAVENTURE WATER PARK

Akvaparků je v Dubaji hned několik. Tenhle se nachází na umělém ostrově ve tvaru palmy – The Palm Dubai, hned vedle hotelu Atlantis. Byla jsem tu loni s dětma poprvé. Trochu jsem se bála, aby atrakce nebyly jenom pro velké děti, ale byla jsem mile překvapená, že tu byla část i pro mrňata jako je moje dcera.

Pro větší děti jsou tu větší klouzačky a tobogány a pro ty největší odvážlivce jsou tu i klouzačky, ze kterých mám husí kůži , jen se na ně podívám.

Takže každý si tu našel to svoje a bez problémů jsme tu strávili skoro celý den a všichni jsme si to užili. Stánky s občerstvením a zmrzlinou samozřejmě nechybí, takže ani hlady jsme netrpěli.

Víc informací: Aquaventure Water Park

THE LOST CHAMBERS AQUARIUM

Tohle akvárium najdete uvnitř hotelu Atlantis na umělém ostrově The Palm Dubai. Byla jsem tu s dětmi několikrát a vždycky se sem rádi podíváme. Akvárium je moc hezky udělané – ve stylu bájné Atlantidy.

Prochází se jednotlivými “jeskyněmi”, kde jsou akvária – od malých, až po obrovské, před kterými si můžete sednout na polštáře a pozorovat cvrkot uvnitř akvária. Celá prohlídka je zakončená obchodem se suvenýry, kde moje děti vždycky loudí něco “velmi potřebného”.:)

Víc informací: The Lost Chambers Aquarium

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Můj tip!

Je fajn udělat si do hotelu Atlantis výlet jednokolejkou (Palm Monorail), která vede celým umělým ostrovem. Tak to děláme vždycky my. Z vláčku totiž máte krásný výhled a velmi dobře uvidíte “palmu”, kterou byste jinak, pokud pojedete taxíkem, vůbec neviděli.

Jednoduše se nechte taxíkem vyhodit na stanici Monorail – Palm Gateway. To je stanice na samém začátku umělého ostrova The Palm Dubai. Uvnitř stanice si kupte lístek a dojeďte jednokolejkou až na konečnou k hotelu Atlantis. Jsou to asi jen tři stanice. Zpátky stejnou cestou.

Víc informací: Palm Monorail Stations

DUBAI MALL AQUARIUM + UNDERWATER ZOO

Pokud bych měla Dubaj přirovnat k Praze, tak Dubai Mall je takový dubajský “Václavák”. Až tu budete na dovolené, sem se jednoznačně podíváte. Jednak je to největší nákupní centrum na světě, jednak se odtud dostanete na Burj Khalifu a k hrající fontáně a jednak je tu taky největší akvárium na světě. (Jak jinak..)

Pokud se s dětmi nevypravíte do akvária do hotelu Atlantis, akvárium v Dubai Mall by vám rozhodně uniknout nemělo. Součástí prohlídky je i průchod skleněným tunelem , který vede skrz celé akvárium, takže jste doslova uprostřed mořského dění. Nad hlavou vám tu plavou žraloci, rejnoci a další druhy ryb. Po průchodu tunelem následuje prohlídka podvodní zoo a také “zákulisí” celého akvária, kde vám průvodce ukáže, jak to vlastně v největším akváriu na světě funguje.

Víc informací: Dubai Mall Aquarium

OLI OLI DUBAI

Když jsem se sem chystala s dětma poprvé, moje známá mě varovala, že její děti z Oli Oli až tak nadšené nebyly. Koupila jsem teda lístek jenom na dvě hodiny. Nakonec jsme tam strávili hodiny čtyři a děti jsem tam odtud musela skoro odtáhnout, jak moc se jim tam líbilo. A byli jsme tam už dvakrát. (Tatínek to přece taky musí vidět!) Oli Oli je totiž něco úplně jiného než klasické dětské klubíky a zábavní parky.

Tohle interaktivní zábavně-naučné centrum je čistě indoorová záležitost a děti se tu vlastně formou hry učí. Celá budova je rozdělena do několika částí s jinou formou interakce – někde se hraje se vzduchem, jinde s vodou. (Nebojte, děti se můžou zout a dostanou pláštěnky.) A rozhodně si tu nemusí hrát jenom děti. Často se zapojí i rodiče, takže si tu nakonec hrají úplně všichni. Velké děti sice nemám, ale myslím, že by je tohle mohlo bavit.

Nejvíc mě zaujala ohromná síť na lezení, kterou ručně uháčkovala Japonka Toshiko. Váží 800 kilo (ta síť), unese 29 slonů a paní jí vyráběla deset měsíců. Wow!

Víc informací: Oli Oli

GLOW GARDEN + DINOSAUR PARK

Tyhle dvě atrakce mají výhodu, že se nachází na jednom místě a platíte za ně jedno vstupné. První z atrakcí je klasický venkovní dinopark se všemi možnými dinosaury, kteří se hýbou a vydávají zvuky.

Co je možná ale zajímavější, je Glow garden, neboli “Svítící zahrada”. Spousta světelných instalací, kterými se dá i procházet a hrající všemi možnými barvami. Po setmění krásná podívaná.

Doporučuju jít sem navečer. Než se setmí, projít si Dinosaur park a po západu slunce se přesunout do Glow garden.

Víc informací: Dubai Garden Glow

Doufám, že vám můj seznam bude užitečný.;)

6 Comments

 • Jana Čermáková napsal:

  Tak to je super clanek. Sice mam mensi deti 2r a 3m ale chtela bych na podzim s nimi do tepla, a ted po precteni o to vic. Vsechno to chci videt 😊👍 diky moc za tipy

  • Jani, mám pocit, že Dubaj je teď neskutečně populární. Všichni mí známí tu buď nedávno byli nebo se sem chystají. Je fakt, že o zábavu tu není nouze. Na druhou stranu je to celkem drahá záležitost. Mrkni hlavně na ceny vstupenek, ať nejsi pak překvapená. Zdravím.:)

   • Jana Čermáková napsal:

    To je mi jasny. Ja v Dubaji byla kdysi a v Atlantis jsme se byli jen podivat, vstup na delfiny nam prisel drahej. Jeli jsme tam prave taxikem,ted bych jela monorailem :-). A v Dubai mall si pamatuju to akvarium jak je videt normalne bez vstupu,velky pres dve patra. Proto mi prijde fajn tvuj clanek.ze pises tipy na to jidlo a ze neco levnejsi.neco drazsi. Fakt me to vsechno zaujalo.

 • Martina Zielinska napsal:

  Super článek, v sobotu odlitame a jsem ráda za každou radu, kam vzít děti. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *