DRUHÁ KŮŽE

 

Moji první koženou bundu jsem si koupila v sedmnácti za (těžce vydřený) peníze z letní brigády. Byla vínová a na tu dobu byla fakt suprová. Nosila jsem jí strašně dlouho a ráda.

Od tý doby u mě ve skříni visí vždycky alespoň jedna kožená bunda. Považuju ji za jeden ze základů šatníku. Kožená bunda se hodí prakticky ke všemu. Dodá outfitu trochu rebelský nádech a “shodí” jinak slušňácký vzhled. A hlavně – můžete ji nosit v jakémkoliv věku. Jo, fakt! Nebojte se toho!! Pokud je váš outfit složený z jinak elegantních a ženských kousků, kožená bunda dodá celkovému outfitu francouzskou nenucenost. Schválně, zkuste ji někdy obléknout přes romantický šaty nebo ji vzít k obleku a lodičkám místo saka. Budete vypadat chic a cool. Ať už se rozhodnete pro pravou kůži nebo umělou – měla by vám perfektně sednout, být měkká a poddajná a nevypadat lacině a uměle.

Moje bunda je sice umělá, za pár korun, ale vypadá věrohodně. Mám ráda kontrasty, takže do jinak rockově laděného outfitu jsem přidala bílý kalhoty s vysokým pasem, který celkovýmu vzhledu dodají elegantní nádech.

P.S. Ne, nemám znovu blond vlasy, je to focený asi před měsícem. Trochu jsem na tenhle outfit zapomněla..:)

I bought my first leather jacket when I was seventeen for (well deserved) money from the summer job. It was burgundy and it was really supreme at the time. I wore it for a long time, and I loved it.

Since then, at least one leather jacket has always been in my closet. I consider it one of the basics of the wardrobe. It’s very practical and really versatile. It gives to the outfit a bit of rebellious touch and it can break an elegant and too preppy look. And most of all – you can wear it at any age! Don’t be afraid of it! If your outfit is made of otherwise elegant and feminine pieces, the leather jacket will add to the whole look a kind of French effortless twist. Yes, you can try to dress it over a romantic dress or take a leather jacket instead of the blazer when wearing a pantsuit and pumps. You will look chic and cool. Whether you choose the genuine leather or artificial – it should perfectly fit you, be soft and flexible and not look cheap.

Although my j
acket is from artificial leather and I got it for few bugs, it looks quite perfect, doesn’t it? I like the contrast of the rock n roll jacket and t-shirt and the elegant high-waisted white pants. 

P.S. No, I don’t have blond hair again, this photo was shot already a month ago. I’ve just forgotten this outfit a bit..:)
 

foto: Monika Váňová

.

.

Jiný outfit s touhle bundou? Podívejte se SEM.

Wanna see a different outfit with this jacket? Have a look HERE.

 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *