BALÍTE NA DOVOLENOU? TADY JE MŮJ TIP JAK ZABALIT EFEKTIVNĚ

Taky nesnášíte balení věcí na dovolenou? Já děsně! I když… možná ještě víc než balení nesnáším vybalování. A věřte mi, že za posledních zhruba třináct let jsem se vzhledem k mojí bývalý profesi letušky a taky pendlováním mezi Dubají a Prahou už něco nabalila a navybalovala.

Jenže teď už nebalím jenom sebe, ale ještě další dva členy rodiny, takže se s množstvím oblečení musím mírnit a netahat žádný zbytečnosti. Musím říct, že za ty roky jsem tuhle činnost dovedla celkem k dokonalosti.

Samozřejmě záleží na tom, kam se člověk chystá a s kým. U mě je to nejčastěji dovolená s dětmi, takže podle toho samozřejmě vypadá i výběr oblečení.

Na takovou dovolenou nechávám podpatky a odvážnější modely doma. Outfity musí být pohodlný – tzv. “lítací”. Zároveň se ale nechci vzdávat svýho stylu. Ležérní elegance se dá zvládnout i s dětma kolem sebe.

Pokud se teda balím na dovolenou, držím se jednoho pravidla, a to je naprostá KOMBINOVATELNOST. To znamená žádný tahání bot, který se mi hodí jen k jednomu určitýmu outfitu. Všechno se musí dát nosit se vším.

Jako příklad dávám moje oblečení, který jsem si zabalila do Polska, kde momentálně trávím rodinnou dovolenou. Držela jsem se základních barev jako tmavě modrá, světle modrá, bílá a červená. Oblečení se skládá z kousků na denní nošení, k bazénu, ale i na večeři.

Výhodou je, že nemusím přemýšlet nad tím, co si vezmu na sebe. Všechno jde ke všemu, takže žádný dlouhý vystávání u skříně. Vezmu a jdu.

Nezapomínám ani na doplňky. Na týden stačí dvoje výraznější náušnice, který si beru většinou na večeři, abych měla pocit, že jsem se přece jenom trochu vyfikla.:)

Na co rozhodně nedám na cestách dopustit, jsou propínací košilový šaty v délce ke kolenům (to modrobílé vzorované na fotce nahoře), který mají víc využití. Nosím je s páskem jako šaty, na volno přes plavky jako plážovky, ale i přes džíny jako volnou košili. Prostě 3 v 1.

Jako teplejší svršek mi v létě stačí džínová bunda, která se hodí ke všemu a ke všem dovolenkovým příležitostem.

Jak vidíte, je to celkem jednoduchý. Jedinou nevýhodou takovýho dovolenkovýho šatníku je, že po zhruba čtvrtym dnu můžete mít pocit, že nosíte v podstatě furt to samý. Na druhou stranu zase máte radost, že tentokrát toho netaháte kvanta jako vždycky.:)

 

2 Comments

  • Janka Bianka says:

    Ja sa tiež balím maximálne prakticky a účelovo. Tiež sa snažím, aby veci spolu ladili, dali sa kombinovať a krčlili sa čo možno najmenej. Nebudem predsa na dovolenke zháňať žehličku. Najhoršie to asi je keď idem domov. Tým, že som z domu preč už dlhší čas tak tam skoro vôbec nemám nič na seba, len nejaké staršie veci.

    • Janko, byly i časy, kdy jsem s sebou na dovolenou tahala malou cestovní žehličku. Občas by něco sneslo přežehlit, ale většinou to neřeším nebo při nejhorším si na hotelu půjčím.. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *