ARABSKÝ PŮLMĚSÍC

Už dlouho jsem si chtěla v Dubaji pořídit něco na památku, co mi bude můj život tam navždycky připomínat. A tím “něco” rozhodně nemyslím plyšovýho velblouda nebo kýčovou sošku Burj Khalifa ze stánku se suvenýrama. Měla jsem na mysli spíš šperk.

Konkrétně se mi líbil zlatý řetízek s přívěskem ve tvaru půlměsíce, který měla na sobě Carrie Bradshaw ve filmu Sex ve městě 2, kde se část děje odehrávala v Abú Dhabí. Přišlo mi to takový orientální a hledala jsem něco podobnym stylu. Nebudete mi to věřit, ale v celý Dubaji jsem zlatej půlměsíc nenašla! Prošla jsem spoustu zlatnictví v Golden souk (Zlatý trh), ale půlměsíc nikde. Ba ne, jeden jsem vlastně přece jen viděla, ale bylo na něm asi tisíc briliantů a z jeho ceny se mi dělaly mžitky před očima.

Takže jsem zasedla k internetu a objevila tenhle minimalistickej a vkusnej půlměsíc od švédský značky Blue Billie. Je tedy pouze pozlacenej, ale zase cena byla mnohem příznivější. Nakonec jsem ho dostala k narozeninám od maminky. Takže můj problém ohledně památky na Dubaj se tím nevyřešil, ale zase vím, co je v Dubaji nedostatkový zboží.:)

řetízek s přívěšekem/necklace with pendant: blue billie

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *