A spectacular show in Dubai

UNIV6389

Find the article in English about this show below all the photos. Don’t forget to watch the trailer at the very bottom.


Článek v češtině o této show najdete pod fotkami. Nezapomeňte se také podívat na video upoutávku na úplném konci článku.

UNIV6375

UNIV6425

UNIV6454

UNIV6479

IMG_9103

IMG_9140

IMG_9126

UNIV6384

UNIV6413

At the beginning of December I found in my blogger mail box an invitation to a Bollywood musical. It was quite surprising for me because I didn’t expect anything like that and at first I thought that it’s a spam. I wanted to delete that e-mail but then I started to read it carefully and found out that it’s not just any invitation. It was the world premiere of Bollywood classical musical JAAN E JIGAR. Even so I didn’t know what to expect. Honestly – I’ve never been interested in any Bollywood films or musicals. However, I don’t get invitations to the world premiere every day and I thought it was nice of them to invite me, so I decided to go. And it was really a great decision!!! Musical is played in the Rajmahal Theater in Bollywood Parks which is one of the parts (besides newly opened Legoland) of one big amusement park called “Dubai Parks and Resorts”.I already heard about this place but I didn’t have a chance to visit it yet. The premiere of Jaan e Jigar was really with all the trimmings – red carpet, welcome drink, something small to eat. Theater itself (Rajmahan theater) is really beautiful. White marble, golden pillars, oriental style… It makes the feeling of being in the royal palace. By the way, I decided to take my new Kenzo dress which had it’s own premiere as well. 🙂 Theater auditorium was really comfortable and there was a good view from every single seat. Although the musical is in Hindi language, I really didn’t mind, because the plot isn’t complicated and everyone will understand it. Moreover the actros sometimes threw buzz in English. ( As it is an Indian habit..:-)) But what was the most amazing was the show itself that was thrilling. Catchy melodies, rythms that make you jump out of the seat and dance, theatrical sceneries, video projections, colorful and sparkling costumes, energic dancers. The actors showed amazing performance (sometimes they were even flying in the air) and at first glance it was clear that it was a professional job of all present. It was really spectacular!! I’ve been living in Dubai for five years and during that time I’ve seen a lot of places, various amusement parks and who knows what else… Some was worth it and some was not. But this Bollywood musical is definitely a must see performance for all the people visiting Dubai. I mean for all the family. (Yes, I think, that it might like my almost six years old son.) Watch the trailer below the text. And if you live in Dubai or if you sometimes visit Dubai, definitely come to see Jaan e Jigar musical. Because this is a proper orient!

Photos: Courtesy of Bollywood Parks


Na začátku prosince mi do mojí blogerské mailové schránky přišla pozvánka na bollywoodský muzikál. Bylo to docela překvapení, protože jsem nic takového nečekala a v první chvíli jsem si myslela, že jde o spam. Chtěla jsem mail smazat, ale pak jsem si ho přečetla pozorněji a zjistila jsem, že to není ledajaká pozvánka. Šlo totiž o světovou premiéru bollywoodského muzikálu JAAN E JIGAR. I tak mi název nic neříkal. Popravdě – nikdy jsem se o bollywoodské filmy, ani muzikály příliš nezajímala. Nicméně pozvánka na světovou premiéru se nedostává každý den a taky mi to přišlo od nich moc hezké, že mě pozvali, takže jsem se rozhodla, že půjdu. A dobře jsem udělala!!! Muzikál se hraje v Rajmahal Theater v Bollywood Parks, který je součástí jednoho obrovského zábavního parku “Dubai Parks and Resorts”, kam patří mimo jiné i nově otevřený Legoland Dubai. Už jsem o tomto zábavním centru slyšela, ale zatím jsem neměla příležitost se tam podívat. Premiéra muzikálu Jaan e Jigar byla opravdu se vším všudy – červený koberec, welcome drink, něco malého k snědku. Samotné divadlo (Rajmahan theater) je opravdu nádherné. Bílý mramor, pozlacené sloupy, orientální styl… Po vstupu máte pocit, že jste v královském paláci. Mimochodem rozhodla jsem se vzít si moje nové Kenzo šaty, které měly také svojí premiéru. 🙂 Divadelní hlediště bylo velmi příjemné, pohodlné a skvělý výhled z jakéhokoliv sedadla. Ačkoliv byl muzikál v indickém jazyce, vůbec mi to nevadilo. Děj totiž není komplikovaný a pointu pochopí každý. Navíc herci občas “hodili hlášku” v angličtině. (Jak už to mají Indové ve zvyku..:-)) Co bylo totiž nejúžasnější, byla samotná show, která vás prostě strhne. Od chytlavých melodií, rytmů, kdy byste nejraději vyskočili ze sedadla a tančili, úžasných kulis, video projekcí, barevných a blyštících se kostýmů, po energické tanečníky a tanečnice. Samotní herci předvedli skvělé výkony (občas i létali vzduchem) a na první pohled bylo zřejmé, že jde o velmi profesionální práci všech přítomných. Bylo to prostě skvělé!!! V Dubaji žiju už pátým rokem a za tu dobu jsem navštívila různá místa, zábavní parky a já nevím, co všechno. Něco za to stálo, něco ne. Tenhle bollywoodský muzikál bych ale jednoznačně všem, kdo navštíví Dubaj, doporučila. Protože tenhle typ představení nikde doma v Čechách neuvidíte a je to opravdu skvělý zážitek – pro celou rodinu. (Ano, během show jsem si říkala, že by se to určitě líbilo i mému téměř šestiletému synovi.) Podívejte se na video ukázku z představení tady dole pod textem. A až budete mít cestu do Dubaje, určitě se přijďte na Jaan e Jigar podívat. Tohle je je totiž orient jaksepatří!!

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *