95% NATURAL

 

Ať už jsem kdy chodila k jakékoliv kadeřnici nebo kadeřníkovi, doma v Čechách nebo v Dubaji, na jednom se shodli všichni. Šampóny z drogerie nebrat! Jsou plné silikonů a jejich kvalita je prý nic moc. Takže s příchodem jara jsem se rozhodla udělat čistku v naší koupelně a hledala jsem vlasovou kosmetiku pro celou rodinu, která by byla kvalitní, za rozumnou cenu a hlavně na přírodní bázi.

A tak jsem na internetu narazila na řeckou kosmetickou značku Apivita. Kromě toho, že garantuje, že její kosmetika je čistě přírodní (obzvlášť 95% přírodní medový kondicionér voní tak úžasně, že bych si ho nejradši namazala na chleba:-)), tak se mi velmi líbí i po designové stránce. A vůbec, celá filozofie této kosmetické značky, o které jsem doposud neměla ani tušení, je mi velmi velmi sympatická. Kromě zaměření vyhnout se chemickým složkám jako právě silikony, ftaláty, parabeny, a mnoho dalších, se soustředí i na co nejmenší dopad na životní prostředí, netestuje na zvířatech, je vegetariánská a obaly vyrábí z recyklovaných a recyklovatelných obalů. Soustředí se také na výzkum, spolupracuje s řeckou a dalšími mezinárodními univerzitami. Na jejich webových stránkách mají (bohužel jen v angličtině) moc hezké povídání o historii této značky a o jejich krocích, které směřují k přírodě a co nejmenšímu dopadu na životní prostředí. (Čtěte ZDE.)

Pokud je to všechno tak, jak popisují, pak jim moc fandím a přála bych si, aby i ostatní kosmetické značky udělaly ty samé kroky. Potom mě při nanášení krému na obličej může těšit, že za luxusní vůní není skryto utrpení zvířat nebo zbytečné drancování naší planety. Jinak má tahle řecká značka kromě vlasové kosmetiky i další produkty na celé tělo a pro celou rodinu. Mám v plánu vyzkoušet i jejich krémy a anti-age séra.

.

.

.

No matter where I’ve ever visited a hair dresser – here in Dubai or back home in the Czech Republic – they were all telling me the same. No using of hair care from the drug store! It’s full of silicones and the quality is poor. So now during the Spring, I decided to do purge in my bathroom and search for some quality, natural and price friendly hair cometics.

And that’s how I discovered the Greek cosmetic brand Apivita. Besides it guarantees pure naturalness of it’s products (Believe me, this 95% natural honey conditioner above smells so amazing, that I almost wanted to spread it on the bread.:-)), I really love even the whole design. And overal, the whole Apivita’s philosophy is very sympathetic to me.

In addition to focus on avoiding chemicals such as silicones, phthalates, parabens, and many others, it focuses on the least impact on the environment, does not test on animals, is vegetarian and packaging is made from recycled and recyclable materials. It also focuses on research, collaborates with the Greek and other international universities. On their web pages (read HERE) they have a very nice talk about the history of this brand and about their steps towards nature and the smallest impact on the environment.

If it’s really all how they (Apivita) describe it, then I am their fan and I wish other cosmetic brands do the same. Then, when applying a face cream, I can look forward to the fact that the luxurious scent does not hide the suffering of the animals or the unnecessary plunder of our planet. Otherwise, this Greek brand, besides hair cosmetics, has other products for the whole body and for the whole family. I also plan to try their creams and anti-age serums.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *