5 TIPŮ, JAK NOSIT LEOPARDÍ VZOR NA BĚŽNÉ DENNÍ NOŠENÍ

Leopardí potisk patří ke vzorům, který já osobně můžu vždycky. Pokládám ho za nestárnoucí klasiku jako třeba pruhy nebo puntíky. A tak jsem momentálně ve svým živlu, protože zvířecí vzory tenhle podzim patří k hlavním módním trendům. Psala jsem vám o tom nedávno v TOMHLE článku, tak mrkněte.

A taky jsem psala, že s “leopardem” je to tak trošku ošemetný. Pokud se to s ním přepískne, může ve výsledku působit až příliš lacině a vulgárně. Sepsala jsem proto pár rad, jak zahrnout tenhle vzor do každodenního outfitu.

 1. Vybírejte volnější střihy.

  Leopardí vzor působí sám o sobě celkem vyzývavě, proto se vyvarujte příliš upnutým siluetám. To znamená žádné topy na tělo s rýsující se push-upkou! Příliš vypasované střihy a leopardí potisk vždycky zavání ordinérností. Leopard si rozumí s elegancí, takže vypadá vždy dobře na kouscích s volnějším střihem. Skvěle bude vypadat třeba blůza s vázačkou nebo rozhalenkou nebo volnější svetr.

 2. Nezapomeňte na vyváženost

  Rovnováha je v módě důležitá a u zvířecích potisků to platí obzvlášť. Pokud část těla odhalíte, se zbytkem outfitu se držte při zemi. Každá na sobě máme ale něco, co stojí za to ukázat. Jako příklad dávám moje šaty. Sexy prvkem je na nich dekolt, zbytek – ramena a nohy jsou díky rukávu a délce téměř ke kotníkům zahalené, takže celek působí velmi žensky a vyváženě.

 3. Střídmost v doplňcích

  Jedna věc je vzít si “leoparda” na večer a jiná věc je běžné denní nošení. Protože je potisk sám o sobě dost extravagantní, držte se s líčením, účesem a doplňky při zemi. Bohatě stačí jeden výraznější doplněk – ať už jsou to náušnice, náhrdelník nebo sluneční brýle. Vyhněte se přeplácanosti – všelijakým cinkrlatům, přezdobeným nehtům, načančaným loknám a příliš výraznému líčení. Volte nedbalou eleganci a co nejpřirozenější vzhled.

 4. Jeden leopard na outfit

  Zvířecí potisk si vždycky zaslouží vyniknout. Proto ho už nelaďte s dalšími kousky se stejným vzorem. To znamená jeden leopardí kousek na outfit bohatě stačí. To platí i o doplňcích jako jsou boty a kabelka. Prostě buď leopardí boty nebo kabelka. Nikdy ne obojí dohromady!

 5. Hra na odpoutání pozornosti

  Leopardí vzor, stejně jako jiné další výrazné vzory, poutá pozornost. Takže ho nepoužívejte na vaše problematické partie, ale naopak na tu část těla, kterou chcete zvýraznit. Máte problém se širokými boky? Potom zvolte v leopardím potisku spíš halenku nebo svetr. Pokud máte štíhlé nohy, nechte “leoparda” vyniknout třeba na slim kalhotách.

šaty/New Look, brýle/Stradivarius, košík/Zara, náušnice a boty/moje starší kousky

Takže se toho nebojte a zahrňte “pardála” (jak říkám leopardímu potisku já) i do běžného denního nošení. Na mých šatech vidíte, že se dá přes den v pohodě unést i v extravagantnější červené barvě.

Jak nosím leopardí potisk ve večerním outfitu? Mrkněte SEM.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *