2018/2019

Dřív, než jsem se pustila do tohohle článku, mrkla jsem do archivu a podívala se, co jsem touhle dobou na blogu psala loni. Přála jsem si, aby rok 2018 byl už taky trochu víc “o nás” (tím myslím mě a mého muže) a ne jen o dětech. Poslední roky totiž byly trochu “nevyspalý a uhoněný.” Taky jsem psala, že to ale bude chtít přestat fňukat, že na sebe nemáme čas a něco pro to udělat. A hele, ono to šlo!

Rok 2018 byl pro nás opravdu návrat k “normálu”. Děti totiž o něco povyrostly a je to s nimi zase o kousek jednodušší. Takže kromě každodenního kolotoče jsme zvládli i aktivity, na který v posledních letech nebyl moc čas. Byli jsme na plese, na jazzovým koncertu, na dovolené na Floridě a v New Yorku a během roku jsme si taky spolu vyrazili sem tam na večeři nebo snídani. Wow!! Když se na to všechno zpětně dívám, myslím, že naše předsevzetí na minulý rok vyšlo do puntíku.

Ale aby to nevypadalo všechno přeslazeně a růžově, byly i krušnější chvilky. Potkaly nás nějaký ty nemoce a jiný zdravotní komplikace. Ale snad jsme to všechno s příchodem nového roku vyřešili a můžeme jet dál.

A rok 2019? Vzala jsem ho “z gruntu”.

Zrušila jsem si Facebook.

Ano, po deseti letech ruším můj osobní účet “Jindra Chrvalová” a nechávám si pouze účet “My Funtastic Life”. K blogu ho přece jen potřebuju, když zveřejňuju článek. Měla jsem v poslední době Facebooku už nějak plný zuby. Takže jsem udělala radikální řez a světe div se, najednou mám víc volnýho času. Žádný stovky “přátel”, sledování videí roztomilých zvířátek, fotek dětí bývalých kolegů, který jsem viděla naposledy před 15 lety, receptů, který nikdy neuvařím a vyplňování stupidních kvízů typu “Jaký jsi druh ovoce?”. Mám Instagram. Vyhovuje mi nějak víc. Jedna sociální síť mi bohatě stačí.

Začala jsem víc číst.

Ani nevím, kdy jsem naposledy pořádně četla.. Dostala jsem k Vánocům kupu knížek a hned jsem se do jedné pustila. Čtu si každý večer před spaním. To mi chybělo!

Změnila jsem si domovskou stránku

Dlouho jsem měla nastavený Seznam.cz. Takže při otevření internetu na mě vykoukly hned nejnovější zprávy. Jak víme, většinou negativní. Kdo koho zabil, kdo co zase vytuneloval, kolik dalších lidí umřelo dnes na silnicích… Potřebuju tohle opravdu vědět hned ráno, jak zapnu počítač? Nepotřebuju. Pryč s tím! Místo toho jsem si nastavila jako domovskou stránku slovník cizích slov. Každý den jiné cizí slovo. Nihilizmus, pejorativní, konotace, obskurní… Nemusím je používat, ale je dobrý je znát.

Návrat domů

Jak už jsem naznačila v předchozích článcích, uvažujeme o návratu domů do Čech. Bylo by to fajn, ale zatím to není úplně jistý, takže tomu necháváme volný průběh. Nějak to dopadne, a tak to zatím moc neřeším a ani se tím nijak netrápím. Všechno v mým životě zatím přišlo tak nějak v pravej čas a podvědomě tuším, že s odchodem z Dubaje to bude podobně.

A můj blog?

Začínám s ním čtvrtý rok a během těch pár let se z něj stal takový další člen naší rodiny. Ráda bych v průběhu roku ještě trochu vylepšila design a co se týká obsahu, bude to pořád hlavně módní a lifestylový blog. Bez toho bych to přece nebyla já.;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *