DUBAI MIRACLE GARDEN

 

Když jsme před pár měsíci s mým kamarádem fotografem Michaelem vybírali tady v Dubaji nějaké hezké místo pro nafocení mých outfitů, Michael navrhl jít do Miracle garden. Popravdě, žiju v Dubaji už pár let, ale o tomhle místě jsem neměla ani tušení. Je totiž celkem dobře “zašité” mimo centrum města a člověk by uprostřed té kvetoucí nádhery ani neřekl, že je vlastně v poušti.

A o co vlastně jde? Jak už jste určitě pochopili, jedná se o květinovou zahradu. Nebyla by to ale Dubaj, aby se nepyšnila nějakým tím NEJ. V Dubai Miracle Garden kvete asi 100 milionů různých květů (Ne, já je nepočítala, to píšou na jejich webovkách :-D) a jsou tu různé květinové sochy. Tahle podivuhodná zahrada je dokonce zapsaná v Guinessově knize rekordů, protože se zde nachází největší květinová socha ve tvaru Airbusu A380. Jak říkám, u nás v Dubaji máme všechno. I Airbusy z kytek.. Jak to zalévají, to netuším. Nikoho, kdo by letadlo kropil konvičkou, jsem neviděla.:-D A popravdě, ani jsem na to neměla pořádně čas. Protože, když s Michaelem fotíme, to je samý – stoupni si tady, podívej se sem, podívej se tam, usměj se, projdi se… Člověk nemá ani pořádně čas rozhlédnout se kolem. Takže se sem budu muset vypravit ještě jednou, abych si všechnu tu nádheru pořádně prohlédla. A vy, až jednou budete v Dubaji, sem musíte určitě taky!

A couple of months ago when myself and my friend Michael were choosing a nice place to photograph me in my various outfits, he suggested going to the Miracle GardenYou know, I have been living in Dubai for few years now, but I had no idea this place even existed! It is quite well hidden, out of the city centre, and one would not say that this blossoming splendor is practically in the desert.
 
So what exactly is this place? As you have already gathered and as the name suggests, it is a flower garden. But it wouldn’t be Dubai if it didn’t have a few special features to it.  In the Miracle Garden itself there are about 100 million different flowers in bloom at any given time. (No, I didn’t count them myself, it’s written on their website!:-D) There are also different floral sculptures and structures within the gardens. This marvelous garden has even made it into the Guinness Book of Records because it has the largest flower statue in the form of the A380 Airbus. As I say, we have everything in Dubai, even Airbuses made of the flowers! Don’t ask me how they water the plane, I have no idea! I haven’t seen anyone with the watering can yet.:-D To be honest, during our shoot, I didn’t have the time to soak it all in. You know how it is?  It’s like, “Stand up here, look there, look here, smile, walk” and so on. So I must say that I was so busy that I’ll have to go back there again and see it in all it’s splendor. Whether you’re from out of town or local to Dubai, you have to go see it too!
 …

Photo: Michael Kruger

.

.

Jaký další outfit jsme v Miracle garden fotili? Podívejte se TADY.

Another outfit from Miracle garden? Have a look HERE.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *